Pınarbaşı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 37770

Posta Kodu Sorgulama

Pınarbaşı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 37770. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Pınarbaşı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Pınarbaşı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Pınarbaşı Posta Kodu 37770. Pınarbaşı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Pınarbaşı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Pınarbaşı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Pınarbaşı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Pınarbaşı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Pınarbaşı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Pınarbaşı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Pınarbaşı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Pınarbaşı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Pınarbaşı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Pınarbaşı İlçesinde toplamda 31 tane mahalle bulunmaktadır. Pınarbaşı Mahalleleri (Aşağıaktaş Köyü, Atatürk Mah., Başköy Köyü, Boğazkaya Köyü, Cumhuriyet Mah., Çalkaya Köyü, Çamkışla Köyü, Çavuşköy Köyü, Çengel Köyü, Demirtaş Köyü, Dizdarlı Köyü, Esentepe Köyü, Fatih Mah., Gümberi Köyü, Hocalar Köyü, Ilıca Köyü, Kalaycı Köyü, Kapancı Köyü, Karacaören Köyü, Karafasıl Köyü, Kayabükü Köyü, Kerte Köyü, Kutlugedik Köyü, Mirahor Köyü, Savaş Köyü, Sümenler Köyü, Urva Köyü, Uzla Köyü, Uzunçam Köyü, Yamanlar Köyü, Yukarıaktaş Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Pınarbaşı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pınarbaşı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pınarbaşı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Pınarbaşı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Pınarbaşı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Pınarbaşı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Pınarbaşı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Pınarbaşı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Pınarbaşı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Pınarbaşı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Pınarbaşı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Pınarbaşı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Pınarbaşı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Pınarbaşı Mahalleleri