İnebolu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 37500

Posta Kodu Sorgulama

İnebolu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 37500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İnebolu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İnebolu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İnebolu Posta Kodu 37500. İnebolu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İnebolu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İnebolu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İnebolu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İnebolu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İnebolu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İnebolu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İnebolu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İnebolu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İnebolu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İnebolu İlçesinde toplamda 89 tane mahalle bulunmaktadır. İnebolu Mahalleleri (Akçay Köyü, Akgüney Köyü, Aktaş Köyü, Alaca Köyü, Aşağıçaylı Köyü, Aşağıhatipbağı Mah., Atabeyli Köyü, Ayvaköy Köyü, Ayvat Köyü, Başköy Köyü, Bayıralan Köyü, Belen Köyü, Belence Köyü, Belören Köyü, Beyler Köyü, Boyran Mah., Camikebir Mah., Cünürye Mah., Çamdalı Köyü, Çamlıca Köyü, Çaydüzü Köyü, Çaykıyı Köyü, Çiçekyazı Köyü, Çubuk Köyü, Deliktaş Köyü, Deresökü Köyü, Dibek Köyü, Dikili Köyü, Doğanören Köyü, Durupınar Köyü, Erenyolu Köyü, Erkekarpa Köyü, Esenyurt Köyü, Gemiciler Köyü, Göçkün Köyü, Gökbel Köyü, Gökçevre Köyü, Güde Köyü, Güneşli Köyü, Hacıibrahim Köyü, Hacımehmet Köyü, Hamitköy Köyü, Hayrioğlu Köyü, Hürmetli Köyü, İkiyaka Köyü, İkizler Köyü, Kabalar Köyü, Kabalarsökü Köyü, Karabey Köyü, Karaca Mah., Karadeniz Mah., Karşıyaka Köyü, Kayaelması Köyü, Keloğlu Köyü, Kızılkara Mah., Korupınar Köyü, Köroğlu Köyü, Köseköy Köyü, Kuzluk Köyü, Musaköy Köyü, Örtülü Köyü, Özbaşı Köyü, Özlüce Köyü, Sakalar Köyü, Salıcıoğlu Köyü, Soğukpınar Köyü, Sökü Köyü, Şamalı Köyü, Şamaoğlu Köyü, Şeyhömer Köyü, Taşburun Köyü, Taşoluk Köyü, Toklukaya Köyü, Uğrak Köyü, Uluköy Köyü, Uluyol Köyü, Üçevler Köyü, Üçlüce Köyü, Yakaboyu Köyü, Yamaç Köyü, Yaztepe Köyü, Yeni Mah., Yeşilöz Köyü, Yolüstü Köyü, Yukarıçaylı Köyü, Yukarıhatipbağı Mah., Yukarıköy Köyü, Yunusköy Köyü, Yuvacık Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İnebolu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnebolu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnebolu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İnebolu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İnebolu Posta Kodu 2023

Web sitemizde İnebolu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İnebolu posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İnebolu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İnebolu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İnebolu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İnebolu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İnebolu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İnebolu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İnebolu Mahalleleri