İhsangazi Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 37250

Posta Kodu Sorgulama

İhsangazi Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 37250. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İhsangazi adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İhsangazi’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İhsangazi Posta Kodu 37250. İhsangazi adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İhsangazi Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İhsangazi adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İhsangazi gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İhsangazi adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İhsangazi posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İhsangazi da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İhsangazi adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İhsangazi Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İhsangazi Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İhsangazi İlçesinde toplamda 31 tane mahalle bulunmaktadır. İhsangazi Mahalleleri (Afşar Mah., Akkaya Köyü, Akkirpi Köyü, Aliçelebi Mah., Bedirgeliş Köyü, Belençal Köyü, Bozarmut Köyü, Çay Mah., Çiçekpınarı Köyü, Dağyolu Köyü, Enbiya Köyü, Görpe Köyü, Haydarlar Köyü, Hocahacıp Köyü, İnciğez Köyü, İsalar Mah., Kalfat Mah., Kapaklı Köyü, Kayapınar Köyü, Kızıleller Köyü, Koçcuğaz Köyü, Kuşçular Mah., Obruk Köyü, Örencik Köyü, Sarıpınar Köyü, Sepetcioğlu, Sipahiler Mah., Sünlük Köyü, Yarışlar Köyü, Yeni Mah., Yeşil Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İhsangazi adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İhsangazi Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İhsangazi posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İhsangazi seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İhsangazi Posta Kodu 2023

Web sitemizde İhsangazi posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İhsangazi posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İhsangazi posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İhsangazi adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İhsangazi adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İhsangazi adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İhsangazi nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İhsangazi da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İhsangazi Mahalleleri