Doğanyurt Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 37550

Posta Kodu Sorgulama

Doğanyurt Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 37550. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Doğanyurt adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Doğanyurt’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Doğanyurt Posta Kodu 37550. Doğanyurt adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Doğanyurt Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Doğanyurt adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Doğanyurt gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Doğanyurt adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Doğanyurt posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Doğanyurt da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Doğanyurt adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Doğanyurt Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Doğanyurt Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Doğanyurt İlçesinde toplamda 27 tane mahalle bulunmaktadır. Doğanyurt Mahalleleri (Akçabel Köyü, Aşağımescit Köyü, Baldıran Köyü, Başköy Köyü, Belyaka Köyü, Boğazcık Köyü, Çakırlı Köyü, Dağyurdu Köyü, Danışman Köyü, Demirci Köyü, Denizbükü Köyü, Denizgörülen Köyü, Düz Köyü, Düzağaç Köyü, Gökçe Köyü, Gözalan Köyü, Haskavak Köyü, Hocaköyü Mah., Kayran Köyü, Köfünambarı Köyü, Küçüktepe Köyü, Merkez Mah., Ortaburun Köyü, Şirin Köyü, Taşlıpınar Köyü, Yassıkışla Köyü, Yukarımescit Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Doğanyurt adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Doğanyurt Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Doğanyurt posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Doğanyurt seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Doğanyurt Posta Kodu 2023

Web sitemizde Doğanyurt posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Doğanyurt posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Doğanyurt posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Doğanyurt adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Doğanyurt adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Doğanyurt adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Doğanyurt nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Doğanyurt da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Doğanyurt Mahalleleri