Devrekani Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 37700

Posta Kodu Sorgulama

Devrekani Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 37700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Devrekani adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Devrekani’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Devrekani Posta Kodu 37700. Devrekani adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Devrekani Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Devrekani adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Devrekani gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Devrekani adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Devrekani posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Devrekani da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Devrekani adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Devrekani Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Devrekani Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Devrekani İlçesinde toplamda 61 tane mahalle bulunmaktadır. Devrekani Mahalleleri (Ahiçelebi Mah., Ahlatçık Köyü, Akçapınar Köyü, Akdoğan Köyü, Akmescit Köyü, Alaçay Köyü, Alçılar Köyü, Alınören Köyü, Arslanbey Köyü, Asarcık Köyü, Balabanlar Köyü, Baltıcak Köyü, Başakpınar Köyü, Başakpınartepe Köyü, Bıngıldayık Köyü, Bozarmut Köyü, Bozkoca Köyü, Bozkocatepe Köyü, Contay Köyü, Çatak Köyü, Çavuşlu Köyü, Çayırcık Mah., Çorbacı Köyü, Çörekçi Köyü, Doğuörcünler Köyü, Elmalıtekke Köyü, Erenler Köyü, Etçiler Mah., Fakılar Köyü, Göynükören Köyü, Habeşli Köyü, Hasırlı Köyü, İnciğez Köyü, İsmailbey Mah., Kadıoğlu Köyü, Kadirbey Mah., Kanlıabant Köyü, Karaçam Köyü, Karayazıcılar Köyü, Kasaplar Köyü, Kınık Köyü, Kızacık Köyü, Kurt Köyü, Kurtşeyh Mah., Kuzköy Köyü, Laçin Köyü, Mütevelli Mah., Örenbaşı Köyü, Pınarözü Köyü, Saraydurak Köyü, Sarıyonca Köyü, Sarpunalınca Köyü, Sazkaya Mah., Selahattin Köyü, Sinantekke Köyü, Şenlik Köyü, Şeyhbali Köyü, Tekkekızıllar Köyü, Ulamış Köyü, Yazıbelen Köyü, Yazıhisar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Devrekani adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Devrekani Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Devrekani posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Devrekani seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Devrekani Posta Kodu 2024

Web sitemizde Devrekani posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Devrekani posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Devrekani posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Devrekani adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Devrekani adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Devrekani adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Devrekani nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Devrekani da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Devrekani Mahalleleri