Daday Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 37870

Posta Kodu Sorgulama

Daday Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 37870. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Daday adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Daday’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Daday Posta Kodu 37870. Daday adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Daday Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Daday adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Daday gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Daday adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Daday posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Daday da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Daday adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Daday Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Daday Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Daday İlçesinde toplamda 63 tane mahalle bulunmaktadır. Daday Mahalleleri (Akılçalman Köyü, Akpınar Köyü, Aktaştekke Köyü, Arabacılar Köyü, Bağışlar Köyü, Bastak Köyü, Bayırköy Köyü, Bayramlı Köyü, Bey Mah., Beykoz Köyü, Bezirgan Köyü, Bolatlar Köyü, Boyalıca Köyü, Boyalılar Köyü, Budaklı Köyü, Çamkonak Köyü, Çamlıbel Köyü, Çavuşlu Köyü, Çayırlı Köyü, Çayözü Köyü, Çömlekçiler Köyü, Davutköy Köyü, Değirmencik Köyü, Değirmenözü Köyü, Demirce Köyü, Dereköy Köyü, Dereözü Köyü, Elmayazı Köyü, Ertaş Köyü, Fasıllar Köyü, Gökören Köyü, Görük Köyü, Hasanağa Köyü, Hasanşeyh Köyü, İnciğez Köyü, Kalem Mah., Kapaklı Köyü, Karaağaç Köyü, Karacaağaç Köyü, Karacaören Köyü, Karamık Köyü, Kavakyayla Köyü, Kayabağı Köyü, Kayıköy Köyü, Kelebek Mah., Kızılörencik Köyü, Kızsini Köyü, Koççuğaz Köyü, Köseler Köyü, Küten Köyü, Merkez Mah., Okluk Köyü, Örencik Köyü, Sarıçam Köyü, Sarpun Köyü, Selalmaz Köyü, Siyahlar Köyü, Sorkun Köyü, Sorkuncuk Köyü, Tüfekçi Köyü, Uzbanlar Köyü, Üyükören Köyü, Yazıcameydan Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Daday adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Daday Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Daday posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Daday seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Daday Posta Kodu 2024

Web sitemizde Daday posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Daday posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Daday posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Daday adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Daday adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Daday adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Daday nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Daday da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Daday Mahalleleri