Bozkurt Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 37680

Posta Kodu Sorgulama

Bozkurt Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 37680. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bozkurt adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bozkurt’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bozkurt Posta Kodu 37680. Bozkurt adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bozkurt Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bozkurt adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bozkurt gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bozkurt adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bozkurt posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bozkurt da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bozkurt adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bozkurt Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bozkurt Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bozkurt İlçesinde toplamda 34 tane mahalle bulunmaktadır. Bozkurt Mahalleleri (Bayramgazi Köyü, Beldeğirmen Köyü, Çiçekyayla Köyü, Darsu Köyü, Dursunköy Köyü, Görentaş Köyü, Güngören Köyü, Günvakti Köyü, Hamza Mah., İbrahimköy Köyü, İnceyazı Köyü, Kayalar Köyü, Kestanesökü Köyü, Keşlik Köyü, Kızılcaelma Köyü, Kirazkökü Köyü, Kocaçam Köyü, Koşmapınar Köyü, Köseali Köyü, Kutluca Köyü, Mamatlar Köyü, Merkez Mah., Ortasökü Köyü, Sakızcılar Köyü, Sarıçiçek Köyü, Şen Mah., Şeyhoğlu Köyü, Tezcan Köyü, Uluköy Köyü, Yakaören Köyü, Yaşarlı Köyü, Yaylatepe Köyü, Yeni Mah., Yüksek Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bozkurt adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bozkurt Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bozkurt posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bozkurt seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bozkurt Posta Kodu 2023

Web sitemizde Bozkurt posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bozkurt posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bozkurt posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bozkurt adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bozkurt adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bozkurt adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bozkurt nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bozkurt da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bozkurt Mahalleleri