Sarıkamış Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 36500

Posta Kodu Sorgulama

Sarıkamış Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 36500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sarıkamış adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sarıkamış’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sarıkamış Posta Kodu 36500. Sarıkamış adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sarıkamış Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sarıkamış adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sarıkamış gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sarıkamış adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sarıkamış posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sarıkamış da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sarıkamış adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sarıkamış Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sarıkamış Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sarıkamış İlçesinde toplamda 48 tane mahalle bulunmaktadır. Sarıkamış Mahalleleri (Akkozyaylası Köyü, Alisofu Köyü, Armutlu Köyü, Asboğa Köyü, Aşağısallıpınar Köyü, Balıklı Köyü, Başköy Köyü, Belencik Köyü, Beşyol Köyü, Boyalı Köyü, Bozat Köyü, Cumhuriyet Mah., Çardakçatı Köyü, Çatak Köyü, Çolaklı Köyü, Erenler Mah., Eşmeçayır Köyü, Gecikmez Köyü, Güllüce Köyü, Hamamlı Köyü, Handere Köyü, İnönü Mah., İstasyon Mah., Karaköse Köyü, Karakurt Köyü, Karapınar Köyü, Kayalıboğaz Köyü, Kazantaş Köyü, Kazıkkaya Köyü, Kazımkarabekir Mah., Kızılçubuk Köyü, Koçoğlu Köyü, Kozan Köyü, Mescitli Köyü, Odalar Köyü, Ortakkale Köyü, Şehitemin Köyü, Şehithalit Köyü, Şehitler Mah., Tepe Mah., Uzungazi Köyü, Yağbasan Köyü, Yarkaya Köyü, Yayıklı Köyü, Yeni Mah., Yenigazi Köyü, Yukarısallıpınar Köyü, Yukarısarıkamış Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sarıkamış adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sarıkamış Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sarıkamış posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sarıkamış seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sarıkamış Posta Kodu 2023

Web sitemizde Sarıkamış posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sarıkamış posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sarıkamış posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sarıkamış adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sarıkamış adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sarıkamış adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sarıkamış nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sarıkamış da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sarıkamış Mahalleleri