Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 36000

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 36000. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 36000. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 97 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (30ekim Mah., Ağadeve Köyü, Akbaba Köyü, Akdere Köyü, Alaca Köyü, Alçılı Köyü, Alpaslan Mah., Arazoğlu Köyü, Arslanizi Köyü, Ataköy Köyü, Atatürk Mah., Atayurt Köyü, Ayakgedikler Köyü, Aydınalan Köyü, Aydınlıkevler Mah., Azat Köyü, Bahçelievler Mah., Başgedik Köyü, Başkaya Köyü, Bayraklar Köyü, Bayrampaşa Mah., Bekler Köyü, Boğatepe Köyü, Boğazköy Köyü, Borluk Köyü, Bozkale Köyü, Bulanık Köyü, Bülbül Mah., Büyükaküzüm Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlayan Köyü, Çakmak Köyü, Çamurlu Köyü, Çerme Köyü, Çığırgan Köyü, Çorak Köyü, Davulköy Köyü, Demirkent Köy, Derecik Köyü, Dikmeköy Köyü, Esenkent Köyü, Esenyazı Köyü, Eşmeyazı Köyü, Fevziçakmak Mah., Gelirli Köyü, Güdeli Köyü, Hacıhalil Köyü, Hacıveli Köyü, Hafızpaşa Mah., Halefoğlu Köyü, Halitpaşa Mah., Hamzagerek Köyü, Hapanlı Köyü, Hasçiftlik Köyü, İstasyon Mah., Kaleiçi Mah., Karacaören Köyü, Karaçoban Köyü, Karadağ Mah., Karakaş Köyü, Kocabahce Köyü, Kozluca Köyü, Küçükboğatepe Köyü, Küçükpirveli Köyü, Küçükyusuf Köyü, Külveren Köyü, Kümbetli Köyü, Maksutcuk Köyü, Merkez Mah., Merkezkarakale Köyü, Mezrea Köyü, Ocaklı Köyü, Oğuzlu Köyü, Ortagedik Köyü, Ortakapı Mah., Ölçülü Köyü, Örnek Mah., Paşaçayırı Mah., Paşaçayırı Osb, Soylu Köyü, Söğütlü Köyü, Subatan Köyü, Sukapı Mah., Şehitler Mah., Tazekent Köyü, Tekneli Köyü, Üçbölük Köyü, Verimli Köyü, Yağıkesen Köyü, Yalçınlar Köyü, Yalınkaya Köyü, Yeni Mah., Yenişehir Mah., Yılanlı Köyü, Yolaçan Köyü, Yusufpaşa Mah., Yücelen Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2023

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri