Kağızman Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 36700

Posta Kodu Sorgulama

Kağızman Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 36700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kağızman adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kağızman’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kağızman Posta Kodu 36700. Kağızman adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kağızman Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kağızman adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kağızman gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kağızman adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kağızman posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kağızman da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kağızman adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kağızman Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kağızman Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kağızman İlçesinde toplamda 70 tane mahalle bulunmaktadır. Kağızman Mahalleleri (Akçakale Köyü, Akçay Köyü, Akdam Köyü, Akören Köyü, Altıngedik Köyü, Aşağıdere Mah., Aşağıkaragüney Köyü, Aşağıkümbet Mah., Aşağıtut Köyü, Aydınkavak Köyü, Bayam Mah., Böcüklü Köyü, Bulanık Köyü, Çallı Köyü, Çamuşlu Köyü, Çayarası Köyü, Çaybük Köyü, Çengilli Köyü, Çeperli Köyü, Çiçekli Köyü, Çilehane Köyü, Çukurayva Köyü, Değirmendere Köyü, Denizgölü Köyü, Devebük Köyü, Dibekkaya Köyü, Donandı Köyü, Duranlar Köyü, Esenkır Köyü, Evyapan Köyü, Görecek Köyü, Gümüştepe Köyü, Günindi Köyü, Günindiyaylası Köyü, Güvendik Köyü, Haznedar Mah., Karabağ Köyü, Karaboncuk Köyü, Karacaören Köyü, Karakale Köyü, Keşişkıran Köyü, Kozlu Köyü, Kömürlü Köyü, Körpınar Köyü, Kötek Köyü, Kuloğlu Köyü, Kuruyayla Köyü, Oluklu Köyü, Ortaköy Köyü, Paslı Köyü, Sağbaş Köyü, Serveren Köyü, Şabanköy Köyü, Şahindere Mah., Taşbilek Köyü, Taşburun Köyü, Tomruktaş Köyü, Toprakkale Mah., Tunçkaya Köyü, Ürker Köyü, Yağlıca Köyü, Yankıpınar Köyü, Yanlızağaç Köyü, Yellikıran Köyü, Yenice Köyü, Yolkorur Köyü, Yukarıdere Mah., Yukarıkaragüney Köyü, Yukarıkümbet Mah., Zuvar Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kağızman adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kağızman Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kağızman posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kağızman seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kağızman Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kağızman posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kağızman posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kağızman posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kağızman adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kağızman adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kağızman adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kağızman nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kağızman da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kağızman Mahalleleri