Digor Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 36680

Posta Kodu Sorgulama

Digor Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 36680. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Digor adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Digor’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Digor Posta Kodu 36680. Digor adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Digor Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Digor adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Digor gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Digor adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Digor posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Digor da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Digor adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Digor Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Digor Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Digor İlçesinde toplamda 38 tane mahalle bulunmaktadır. Digor Mahalleleri (Alem Köyü, Arpalı Köyü, Aşağıbaşköy Köyü, Bacalı Köyü, Başköy Köyü, Bayırbağı Köyü, Bostankale Köyü, Celalköy Köyü, Çatak Köyü, Derinöz Köyü, Dolaylı Köyü, Düzgeçit Köyü, Eren Köyü, Gülhayran Köyü, Halıkışlak Köyü, Hasancan Köyü, Hisarönü Köyü, Karabağ Köyü, Karakale Köyü, Kilittaşı Köyü, Kocaköy Köyü, Köseler Köyü, Mahirbey Köyü, Oyuklu Köyü, Saklıca Köyü, Sorguçkavaklı Köyü, Sorkunlu Köyü, Şatıroğlu Köyü, Şenol Köyü, Şirinköy Köyü, Türkmeşen Köyü, Uzunkaya Köyü, Varlı Köyü, Yağlıca Köyü, Yaylacık Köyü, Yemençayır Köyü, Yeniköy Köyü, Yolaltı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Digor adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Digor Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Digor posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Digor seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Digor Posta Kodu 2024

Web sitemizde Digor posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Digor posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Digor posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Digor adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Digor adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Digor adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Digor nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Digor da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Digor Mahalleleri