Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 70200

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 70200. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 70200. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 149 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (Abbas Mah., Adaköy Köyü, Ağaçyurdu Köyü, Ağılönü Köyü, Ahiosman Mah., Ahmetyesevi Mah., Akçaalan Köyü, Akpınar Köyü, Alacasuluk Mah., Alaçatı Köyü, Alişahane Mah., Aşağıakın Köyü, Aşağıkızılca Köyü, Atatürk Mah., Aybastı Köyü, Bademli Köyü, Bahçelievler Mah., Barutkavuran Köyü, Başharman Köyü, Başkışla Köyü, Bayırköy Köyü, Beyazkent Mah., Beydili Köyü, Boyalı Köyü, Boyalıtepe Köyü, Bozkandak Köyü, Bölükyazı Köyü, Bucakkışla Köyü, Burhan Köyü, Burunoba Köyü, Cedit Mah., Cerit Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakırbağ Köyü, Çatak Köyü, Çavuşpınarı Köyü, Çeltek Mah., Çiğdemli Köyü, Çimenkuyu Köyü, Çoğlu Köyü, Çukurbağ Köyü, Çukurköy Köyü, Dağkonak Köyü, Damlapınar Köyü, Değirmenbaşı Köyü, Demiryurt Köyü, Denircik Köyü, Dere Köyü, Dinek Köyü, Eğilmez Köyü, Ekinözü Köyü, Elmaşehir Mah., Elmayurdu Köyü, Eminler Köyü, Erenkavak Köyü, Fatih Mah., Fenari Mah., Gazi Mah., Gazidükkan Mah., Gevherhatun Mah., Göçer Köyü, Gökçe Köyü, Göztepe Köyü, Güçler Köyü, Güldere Köyü, Gülkaya Köyü, Hacıcelal Mah., Hamidiye Köyü, Hamidiye Mah., Hisar Mah., Hürriyet Mah., İbrahimhakkıkonyalı Mah., İhsaniye Köyü, İmaret Mah., İslihisar Köyü, Kalaba Köyü, Karacaören Köyü, Karamanoğlumehmetbey Mah., Kaşoba Köyü, Kazımkarabekir Mah., Ketenci Mah., Kılbasan Köyü, Kırbağ Mah., Kızık Köyü, Kızıllarağini Köyü, Kızılyaka Köyü, Kirişçi Mah., Kisecik Köyü, Koçakdede Mah., Kozlubucak Köyü, Kurucabel Köyü, Külhan Mah., Kürtderesi Köyü, Lale Köyü, Larende Mah., Madenşehri Köyü, Mahmudiye Mah., Mansurdede Mah., Medreselik Köyü, Mehmetakifersoy Mah., Mesudiye Köyü, Morcalı Köyü, Muratdede Köyü, Müminehatun Mah., Narlıdere Köyü, Nefisesultan Mah., Organizesanayi, Ortaoba Köyü, Osmangazi Mah., Osmaniye Köyü, Özdemir Köyü, Paşabağı Köyü, Pınarbaşı Köyü, Pirireis Mah., Raufdenktaş Mah., Sakabaşı Mah., Salur Köyü, Sarıkaya Köyü, Sazlıkaya Köyü, Sekiçeşme Mah., Seyithasan Köyü, Siyahser Mah., Süleymanhacı Köyü, Sümer Mah., Şeyhedebali Mah., Şeyhler Köyü, Şeyhşamil Mah., Tabdukemre Mah., Tahsinünal Mah., Tarlaören Köyü, Taşkale Köyü, Tavşanlı Köyü, Topucak Mah., Urgan Mah., Üçbaş Köyü, Üçkuyu Köyü, Validesultan Mah., Yazılı Köyü, Yeni Mah., Yenişehir Mah., Yeşildere Köyü, Yılangömü Köyü, Yollarbaşı Köyü, Yukarıakın Köyü, Yukarıkızılca Köyü, Yunuskent Mah., Yuvatepe Köyü, Zembillialiefendi Mah., Ziyagökalp Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2023

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri