Ayrancı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 70500

Posta Kodu Sorgulama

Ayrancı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 70500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ayrancı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ayrancı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ayrancı Posta Kodu 70500. Ayrancı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ayrancı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrancı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ayrancı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ayrancı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ayrancı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ayrancı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ayrancı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ayrancı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ayrancı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ayrancı İlçesinde toplamda 26 tane mahalle bulunmaktadır. Ayrancı Mahalleleri (Ağızboğaz Köyü, Akpınar Köyü, Ambar Köyü, Berendi Köyü, Böğecik Köyü, Buğdaylı Köyü, Büyükkoraş Köyü, Çatköy Köyü, Dede Mah., Dokuzyol Köyü, Hüyükburun Köyü, Kaleköy Köyü, Karaağaç Köyü, Kavaközü Köyü, Kavuklar Köyü, Kayaönü Köyü, Kıraman Köyü, Küçükkoraş Köyü, Melikli Köyü, Musa Mah., Pınarkaya Köyü, Sarayköy Köyü, Ulu Mah., Üçharman Köyü, Yarıkkuyu Köyü, Yeni Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ayrancı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrancı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ayrancı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ayrancı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ayrancı Posta Kodu 2024

Web sitemizde Ayrancı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ayrancı posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ayrancı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ayrancı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ayrancı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ayrancı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ayrancı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ayrancı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ayrancı Mahalleleri