Eskipazar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 78400

Posta Kodu Sorgulama

Eskipazar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 78400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Eskipazar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Eskipazar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Eskipazar Posta Kodu 78400. Eskipazar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Eskipazar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Eskipazar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Eskipazar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Eskipazar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Eskipazar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Eskipazar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Eskipazar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Eskipazar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Eskipazar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Eskipazar İlçesinde toplamda 54 tane mahalle bulunmaktadır. Eskipazar Mahalleleri (Adiller Köyü, Arslanlar Köyü, Babalar Köyü, Bahçepınar Mah., Başpınar Köyü, Bayındır Köyü, Belen Köyü, Beytarla Köyü, Boncuklar Köyü, Bölükören Köyü, Budaklar Köyü, Büyükyayalar Köyü, Çandırlar Köyü, Çaylı Köyü, Çömlekçiler Köyü, Dağlacık Köyü, Deresemail Köyü, Deresoplan Köyü, Doğancılar Köyü, Gözlü Köyü, Hamamlı Köyü, Hamzalar Köyü, Hanköy Köyü, Hasanlar Köyü, Haslı Köyü, İmanlar Köyü, İnceboğaz Köyü, İstasyon Mah., Kabaarmut Köyü, Kapaklı Köyü, Kapucular Köyü, Karahasanlar Köyü, Karaören Köyü, Kıranköy Mah., Köyceğiz Köyü, Kulat Köyü, Kuzören Köyü, Mermer Mah., Ortaköy Köyü, Ovaköy Köyü, Ozanköy Köyü, Sadeyaka Köyü, Sallar Köyü, Sofular Köyü, Söbüçimen Köyü, Şevkiler Köyü, Tamışlar Köyü, Topçalı Köyü, Yamanlar Mah., Yazıboyu Köyü, Yazıkavak Köyü, Yeni Mah., Yeşiller Köyü, Yürecik Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Eskipazar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eskipazar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eskipazar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Eskipazar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Eskipazar Posta Kodu 2024

Web sitemizde Eskipazar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Eskipazar posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Eskipazar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Eskipazar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Eskipazar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Eskipazar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Eskipazar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Eskipazar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Eskipazar Mahalleleri