Eflani Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 78300

Posta Kodu Sorgulama

Eflani Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 78300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Eflani adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Eflani’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Eflani Posta Kodu 78300. Eflani adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Eflani Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Eflani adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Eflani gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Eflani adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Eflani posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Eflani da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Eflani adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Eflani Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Eflani Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Eflani İlçesinde toplamda 59 tane mahalle bulunmaktadır. Eflani Mahalleleri (Abakolu Köyü, Acıağaç Köyü, Aday Köyü, Afşar Köyü, Akçakese Köyü, Akören Köyü, Alaçat Köyü, Alpagut Köyü, Bağlıca Köyü, Bakırcılar Köyü, Başiğdir Köyü, Bedil Köyü, Bostancı Köyü, Bostancılar Köyü, Candaroğulları Mah., Çalışlar Mah., Çalköy Köyü, Çamyurt Köyü, Çavuşlu Köyü, Çelebiler Mah., Çemçi Köyü, Çengeller Köyü, Çörekli Köyü, Çukurgelik Köyü, Çukurören Köyü, Demirli Köyü, Emirler Köyü, Esencik Köyü, Gelicek Köyü, Gökgöz Köyü, Göller Köyü, Güngören Köyü, Günlüce Köyü, Hacışaban Köyü, Halkevleri Köyü, Karacapınar Köyü, Karataş Köyü, Karlı Köyü, Kavak Köyü, Kayadibi Mah., Kıran Köyü, Kocacık Köyü, Kutluören Köyü, Kültucak Köyü, Müftüler Köyü, Mülayim Köyü, Osmanlar Köyü, Ovaçalış Köyü, Ovaşeyhler Köyü, Paşabey Köyü, Saçak Köyü, Saraycık Köyü, Seferler Köyü, Soğucak Köyü, Şenyurt Köyü, Tabaklar Mah., Ulugeçit Köyü, Yağlıca Köyü, Yalacık Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Eflani adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eflani Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eflani posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Eflani seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Eflani Posta Kodu 2023

Web sitemizde Eflani posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Eflani posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Eflani posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Eflani adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Eflani adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Eflani adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Eflani nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Eflani da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Eflani Mahalleleri