Pazarcık Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 46700

Posta Kodu Sorgulama

Pazarcık Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 46700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Pazarcık adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Pazarcık’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Pazarcık Posta Kodu 46700. Pazarcık adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Pazarcık Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Pazarcık adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Pazarcık gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Pazarcık adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Pazarcık posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Pazarcık da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Pazarcık adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Pazarcık Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Pazarcık Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Pazarcık İlçesinde toplamda 78 tane mahalle bulunmaktadır. Pazarcık Mahalleleri (Ahmetbozdağ Mah., Akçakoyunlu Köyü, Akçalar Köyü, Akdemir Köyü, Armutlu Köyü, Aşağımülk Köyü, Aşıklar Köyü, Bağdınısağır Mah., Bahçelievler Mah., Başçeşme Köyü, Bölükçam Köyü, Büyüknacar Mah., Cengiztopel Mah., Cumhuriyet Mah., Çamlıca Köyü, Çamlıtepe Mah., Çiçekalanı Köyü, Çiçekköy Köyü, Çiğdemtepe Köyü, Çöçelli Köyü, Dedepaşa Köyü, Doğanlı Köyü, Eğlen Köyü, Eğrice Köyü, Emiroğlu Köyü, Evri Mah., Fatih Mah., Ganidağı Köyü, Göçer Köyü, Göynük Köyü, Hanobası Köyü, Harmancık Köyü, Hasankoca Köyü, Hürriyet Köyü, İğdeli Köyü, İsmetpaşa Mah., Kadıncık Köyü, Karaağaç Köyü, Karabıyıklı Köyü, Karaçay Köyü, Karagöl Köyü, Karahüyük Köyü, Kayabaşı Mah., Keleş Köyü, Kızkapanlı Köyü, Kizirli Köyü, Kurtdere Köyü, Kuzkent Köyü, Mehmetakifersoy Mah., Memişkahya Köyü, Menderes Mah., Mezrea Köyü, Nurettinaydın Mah., Osmandede Köyü, Ördekdede Köyü, Pınarbaşı Mah., Sadakalar Köyü, Sakarkaya Köyü, Salmanıpak Köyü, Salmanlı Köyü, Sarıköy Köyü, Soku Köyü, Sultanlar Köyü, Şahintepe Köyü, Şallıuşağı Köyü, Taşbiçme Mah., Taşdemir Köyü, Tetirlik Köyü, Tilkiler Köyü, Turunçlu Köyü, Ufacıklı Köyü, Ulubahçe Köyü, Yarbaşı Köyü, Yavuzsultanselim Mah., Yeşilyurt Mah., Yiğitler Köyü, Yolboyu Köyü, Yukarıhöcüklü Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Pazarcık adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pazarcık Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pazarcık posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Pazarcık seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Pazarcık Posta Kodu 2023

Web sitemizde Pazarcık posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Pazarcık posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Pazarcık posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Pazarcık adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Pazarcık adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Pazarcık adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Pazarcık nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Pazarcık da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Pazarcık Mahalleleri