Göksun Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 46600

Posta Kodu Sorgulama

Göksun Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 46600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Göksun adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Göksun’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Göksun Posta Kodu 46600. Göksun adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Göksun Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Göksun adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Göksun gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Göksun adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Göksun posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Göksun da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Göksun adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Göksun Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Göksun Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Göksun İlçesinde toplamda 70 tane mahalle bulunmaktadır. Göksun Mahalleleri (Acıelma Köyü, Ahmetcik Köyü, Akboyun Mah., Akpınar Mah., Alıçlıbucak Köyü, Altınoba Köyü, Aslanbeyçiftliği Köyü, Berit Mah., Büyükçamurlu Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlayan Köyü, Çamdere Köyü, Doğankonak Köyü, Elmalı Köyü, Esenköy Köyü, Fatih Mah., Fındık Köyü, Fındıklıkoyak Köyü, Gölpınar Köyü, Göynük Köyü, Gücüksu Köyü, Güller Mah., Hacıkodal Köyü, Hacımirza Köyü, Hacıömer Köyü, Harbiye Mah., Huğtaş Köyü, Kaleboynu Köyü, Kaleköy Köyü, Kamışcık Köyü, Karaahmet Köyü, Karadut Köyü, Karaömer Köyü, Kavşut Köyü, Kayabaşı Mah., Kazandere Köyü, Keklikoluk Köyü, Kemalpaşa Köyü, Kınıkkoz Köyü, Kızılöz Köyü, Kireçköy Köyü, Korkmaz Köyü, Kömürköy Köyü, Köprübaşı Mah., Kurtuluş Mah., Küçükçamurlu Köyü, Mahmutbey Köyü, Mehmetbey Köyü, Mevlana Mah., Mürsel Köyü, Ortatepe Köyü, Pınarbaşı Mah., Saraycık Köyü, Sırmalı Köyü, Soğukpınar Köyü, Tahirbey Köyü, Temürağa Köyü, Tepebaşı Mah., Tombak Köyü, Yağmurlu Köyü, Yantepe Köyü, Yavuz Mah., Yavuzselim Mah., Yavuzsultanselim Mah., Yeni Mah., Yeniyapan Köyü, Yeşilköy Köyü, Yiricek Köyü, Yoğunoluk Köyü, Yunusemre Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Göksun adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Göksun Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Göksun posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Göksun seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Göksun Posta Kodu 2020

Web sitemizde Göksun posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Göksun posta kodu 2020 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Göksun posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Göksun adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Göksun adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Göksun adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Göksun nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Göksun da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Göksun Mahalleleri