Elbistan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 46300

Posta Kodu Sorgulama

Elbistan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 46300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Elbistan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Elbistan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Elbistan Posta Kodu 46300. Elbistan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Elbistan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Elbistan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Elbistan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Elbistan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Elbistan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Elbistan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Elbistan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Elbistan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Elbistan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Elbistan İlçesinde toplamda 98 tane mahalle bulunmaktadır. Elbistan Mahalleleri (Ağlıca Köyü, Akarca Köyü, Akören Köyü, Aksakal Köyü, Alembey Köyü, Alkayaoğlu Köyü, Alpaslan Mah., Armutalan Köyü, Atmalıkaşanlı Köyü, Bağlarbaşı Mah., Bahçelievler Mah., Balıkçıl Köyü, Battalgazi Mah., Beştepe Köyü, Beyyurdu Köyü, Camii Mah., Ceyhan Mah., Cumhuriyet Mah., Çalış Köyü, Çatova Köyü, Çıtlık Köyü, Çiçekköy Köyü, Dervişcimli Köyü, Eldelek Köyü, Elmalı Köyü, Erenler Mah., Esentepe Mah., Evcihüyük Köyü, Fakıoğlu Köyü, Fatih Mah., Gökçek Köyü, Gültepe Mah., Gümüşdöven Köyü, Günaltı Köyü, Gündere Köyü, Güneşli Mah., Güplüce Köyü, Güvercinlik Köyü, Hacıhasanlı Köyü, Hasanalili Köyü, Hasankendi Köyü, Horhor Köyü, Hüyücek Mah., İkizpınar Köyü, İncecik Köyü, Kalaycık Köyü, Kalealtı Köyü, Kangal Köyü, Kantarma Köyü, Karahasanuşağı Köyü, Karahüyük Köyü, Karamağara Köyü, Kavaktepe Köyü, Kayageçit Köyü, Keçemağara Köyü, Kışlaköy Köyü, Kızılcaoba Mah., Köprübaşı Mah., Körücek Köyü, Köseyahya Köyü, Küçükyapalak Köyü, Kümbet Mah., Menderes Mah., Orhangazi Mah., Osmangazi Mah., Ovacık Köyü, Özbek Köyü, Özcanlı Köyü, Pınarbaşı Mah., Sarıyatak Köyü, Sevdili Köyü, Soğucak Mah., Sünnetköy Köyü, Sütçüımam Mah., Şeyhpaşa Mah., Tapkıran Köyü, Tapkırankale Köyü, Taşburun Köyü, Tekke Mah., Tepebaşı Köyü, Tepebaşı Mah., Topallı Köyü, Toprakhisar Köyü, Türkören Köyü, Uğurmumcu Mah., Uncular Köyü, Uzunpınar Köyü, Yalakköy Köyü, Yalıntaş Köyü, Yapılı Köyü, Yapılıpınar Köyü, Yapraklı Köyü, Yavuzselim Mah., Yeni Mah., Yeşilyurt Mah., Yoğunsöğüt Köyü, Yukarı Mah., Yunusemre Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Elbistan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Elbistan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Elbistan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Elbistan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Elbistan Posta Kodu 2024

Web sitemizde Elbistan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Elbistan posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Elbistan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Elbistan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Elbistan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Elbistan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Elbistan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Elbistan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Elbistan Mahalleleri