Dulkadiroğlu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 46080

Posta Kodu Sorgulama

Dulkadiroğlu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 46080. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Dulkadiroğlu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Dulkadiroğlu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Dulkadiroğlu Posta Kodu 46080. Dulkadiroğlu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Dulkadiroğlu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Dulkadiroğlu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Dulkadiroğlu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Dulkadiroğlu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Dulkadiroğlu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Dulkadiroğlu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Dulkadiroğlu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Dulkadiroğlu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Dulkadiroğlu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Dulkadiroğlu İlçesinde toplamda 100 tane mahalle bulunmaktadır. Dulkadiroğlu Mahalleleri (Abbaslar Mah., Ağabeyli Mah., Aksu Mah., Akyar Mah., Alibeyuşağı Mah., Arslanbey Mah., Aslanbey Mah., Ayaklıcaoluk Mah., Bağlarbaşı Mah., Bahçeli Mah., Bahçelievler Mah., Ballıca Mah., Başdevrişli Mah., Bayazıtlı Mah., Baydemirli Mah., Beşenli Mah., Boyalı Mah., Budaklı Mah., Bulanık Mah., Büğlek Mah., Çatmayayla Mah., Çınarlı Mah., Çiğli Mah., Çobanlı Mah., Çokyaşar Mah., Demirciler Mah., Denizli Mah., Dereköy Mah., Dereli Mah., Divanlı Mah., Doğanlıkarahasan Mah., Doğukent Mah., Dulkadiroğlu Mah., Duraklı Mah., Egemenlik Mah., Ekberoğlu Mah., Ekmekçi Mah., Elmalar Mah., Erkenez Mah., Eskinarlı Mah., Eyüpsultan Mah., Fevzipaşa Mah., Gaffarlı Mah., Gazipaşa Mah., Gençosman Mah., Göllü Mah., Güzelyurt Mah., Hacıeyüplü Mah., Halkaçayırı Mah., İsadivanlı Mah., İsmetpaşa Mah., İstasyon Mah., Kabasakal Mah., Kanuni Mah., Kapıçam Mah., Karacasuferhuş Mah., Karacasukaraziyaret Mah., Karacasukarşıyaka Mah., Karacasukırım Mah., Karacasumamaraş Mah., Karamanlı Mah., Kartal Mah., Kayabaşı Mah., Kazanlıpınar Mah., Kemallı Mah., Kılağlı Mah., Kocalar Mah., Kurtuluş Mah., Kuzucak Mah., Küçüknacar Mah., Küpelikız Mah., Maksutuşağı Mah., Mehmetakif Mah., Menderes Mah., Namıkkemal Mah., Navruzlu Mah., Osmanbey Mah., Öksüzlü Mah., Peynirdere Mah., Pınarbaşı Mah., Sakarya Mah., Sarıkaya Mah., Senemayşe Mah., Seyrantepe Mah., Sivricehüyük Mah., Söğütlü Mah., Sümer Mah., Sütçüimam Mah., Şerefoğlu Mah., Şeyhadil Mah., Şeyhşamil Mah., Tevekkelli Mah., Turan Mah., Ulutaş Mah., Yahyakemal Mah., Yavuzselim Mah., Yenipınar Mah., Yenişehir Mah., Yeniyurt Mah., Yusufhacılı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Dulkadiroğlu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dulkadiroğlu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dulkadiroğlu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Dulkadiroğlu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Dulkadiroğlu Posta Kodu 2022

Web sitemizde Dulkadiroğlu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Dulkadiroğlu posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Dulkadiroğlu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Dulkadiroğlu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Dulkadiroğlu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Dulkadiroğlu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Dulkadiroğlu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Dulkadiroğlu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Dulkadiroğlu Mahalleleri