Andırın Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 46400

Posta Kodu Sorgulama

Andırın Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 46400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Andırın adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Andırın’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Andırın Posta Kodu 46400. Andırın adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Andırın Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Andırın adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Andırın gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Andırın adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Andırın posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Andırın da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Andırın adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Andırın Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Andırın Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Andırın İlçesinde toplamda 58 tane mahalle bulunmaktadır. Andırın Mahalleleri (Akçakoyunlu Köyü, Akgümüş Köyü, Akifiye Köyü, Alameşe Köyü, Alanlı Köyü, Alınoluk Köyü, Altınboğa Köyü, Altınyayla Köyü, Anacık Köyü, Arıklar Köyü, Başdoğan Köyü, Bektaşlı Köyü, Beşbucak Köyü, Boğaziçi Mah., Boğazören Köyü, Bostanlı Köyü, Boynuyoğunlu Köyü, Boztopraklı Köyü, Bulgurkaya Köyü, Camuzluk Köyü, Canbaz Köyü, Çamlıca Mah., Çiçekli Köyü, Çiğşar Köyü, Çuhadarlı Köyü, Darıovası Köyü, Efirağızlı Köyü, Emirler Köyü, Erenler Köyü, Fevziye Mah., Gökahmetli Köyü, Gökçeli Köyü, Gökgedik Köyü, Hacıveliuşağı Köyü, Kabaağaç Köyü, Kabaklar Köyü, Karapınar Köyü, Kargaçayırı Köyü, Kesim Mah., Kıyıkcı Köyü, Kızık Köyü, Köklü Köyü, Köleli Köyü, Kumarlı Köyü, Kuzgun Köyü, Orhaniye Köyü, Osmancık Köyü, Pınarbaşı Mah., Rifatiye Köyü, Sumaklı Köyü, Tokmaklı Mah., Torlar Köyü, Torun Köyü, Tufanpaşa Mah., Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yeşiltepe Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Andırın adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Andırın Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Andırın posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Andırın seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Andırın Posta Kodu 2024

Web sitemizde Andırın posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Andırın posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Andırın posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Andırın adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Andırın adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Andırın adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Andırın nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Andırın da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Andırın Mahalleleri