Urla Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35430

Posta Kodu Sorgulama

Urla Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35430. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Urla adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Urla’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Urla Posta Kodu 35430. Urla adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Urla Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Urla adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Urla gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Urla adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Urla posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Urla da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Urla adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Urla Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Urla Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Urla İlçesinde toplamda 37 tane mahalle bulunmaktadır. Urla Mahalleleri (Altıntaş Mah., Atatürk Mah., Bademler Köyü, Balıklıova Köyü, Barbaros Köyü, Birgi Köyü, Camiatik Mah., Çamlıçay Mah., Demircili Köyü, Denizli Mah., Gölcük Köyü, Gülbahçe Mah, Güvendik Mah., Hacıisa Mah., İçmeler Mah., İskele Mah., Kadıovacık Köyü, Kalabak Mah., Kuşçular Köyü, Mareşalfevziçakmak Mah., Naipli Mah., Nohutalan Köyü, Ovacık Köyü, Özbek Mah., Rüstem Mah., Sıra Mah., Şirinkent Mah., Torasan Mah., Uzunkuyu Köyü, Yağcılar Köyü, Yaka Mah., Yelaltı Mah., Yeni Mah., Yenice Mah., Zeytinalanı Mah., Zeytineli Köyü, Zeytinler Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Urla adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Urla Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Urla posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Urla seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Urla Posta Kodu 2024

Web sitemizde Urla posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Urla posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Urla posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Urla adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Urla adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Urla adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Urla nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Urla da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Urla Mahalleleri