Torbalı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35860

Posta Kodu Sorgulama

Torbalı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35860. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Torbalı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Torbalı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Torbalı Posta Kodu 35860. Torbalı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Torbalı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Torbalı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Torbalı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Torbalı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Torbalı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Torbalı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Torbalı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Torbalı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Torbalı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Torbalı İlçesinde toplamda 53 tane mahalle bulunmaktadır. Torbalı Mahalleleri (Ahmetli Köyü, Alpkent Mah., Arslanlar Köyü, Atalan Mah., Atatürk Mah., Bahçelievler Mah., Bozköy Köyü, Bülbüldere Mah., Cumhuriyet Mah., Çakırbeyli Köyü, Çamlıca Köyü, Çapak Mah., Çaybaşı Mah., Çaybaşıatatürk Mah., Çaybaşıeğerci Mah., Dağkızılca Köyü, Dağtekke Köyü, Demirci Köyü, Düverlik Köyü, Eğerci Mah., Ertuğrul Mah., Fevziçakmak Mah., Göllüce Mah., Helvacı Köyü, İnönü Mah., İstiklal Mah., Kaplancık Köyü, Karakızlar Köyü, Karakuyu Köyü, Karaot Köyü, Karşıyaka Mah., Kırbaş Mah., Korucuk Köyü, Kuşburun Mah., Muratbey Mah., Naime Mah., Ormanköy Köyü, Özbey Mah., Pamukyazı Mah., Pancaratatürk Mah., Sağlık Köyü, Saipler Köyü, Subaşıatatürk Mah., Taşkesik Köyü, Tepeköy Mah., Torbalı Mah., Tulum Köyü, Yedieylül Mah., Yemişlik Mah., Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yoğurtçular Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Torbalı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Torbalı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Torbalı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Torbalı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Torbalı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Torbalı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Torbalı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Torbalı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Torbalı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Torbalı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Torbalı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Torbalı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Torbalı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Torbalı Mahalleleri