Tire Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35900

Posta Kodu Sorgulama

Tire Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tire adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tire’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tire Posta Kodu 35900. Tire adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tire Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tire adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tire gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tire adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tire posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tire da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tire adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tire Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tire Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tire İlçesinde toplamda 81 tane mahalle bulunmaktadır. Tire Mahalleleri (Akçaşehir Köyü, Akkoyunlu Köyü, Akmescit Köyü, Akyurt Köyü, Alacalı Köyü, Alaylı Köyü, Armutlu Köyü, Ayaklıkırı Köyü, Bahariye Mah., Başköy Köyü, Boğaziçi(büyükkale) Köyü, Boynuyoğun Köyü, Büyükkemerdere Köyü, Büyükkömürcü Köyü, Cambazlı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çayırlı Köyü, Çeriközü Köyü, Çiniyeri Köyü, Çobanköy Köyü, Çukurköy Köyü, Dağdere Köyü, Dallık Köyü, Dere Mah., Derebaşı Köyü, Dereli Köyü, Dibekçi Köyü, Doyranlı Köyü, Dörteylül Mah., Duatepe Mah., Dumlupınar Mah., Dündarlı Köyü, Eğridere Köyü, Ertuğrul Mah., Eskioba Köyü, Fatih Mah., Halkapınar Köyü, Hasançavuşlar Köyü, Hisarlık Köyü, Işıklar Köyü, Işıklı Köyü, İhsaniye Mah., İpekçiler Mah., İstiklal Mah., Kahrat Mah., Kaplan Köyü, Karacaali Mah., Karateke Köyü, Ketenci Mah., Kırtepe Köyü, Kızılcahavlu Köyü, Kireli Köyü, Kocaaliler Köyü, Kurşak Köyü, Kurtuluş Mah., Küçükburun Köyü, Küçükkale Köyü, Küçükkemerdere Köyü, Küçükkömürcü Köyü, Kürdüllü Köyü, Mahmutlar Köyü, Mehmetler Köyü, Musalar Köyü, Ortaköy Köyü, Osmancık Köyü, Paşa Mah., Peşrefli Köyü, Sarılar Köyü, Saruhanlı Köyü, Somak Köyü, Topalak Köyü, Toparlar Köyü, Turan Mah., Turan Osb, Turgutlu Köyü, Üzümler Köyü, Yamandere Köyü, Yeğenli Köyü, Yemişler Köyü, Yeni Mah., Yenişehir Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tire adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tire Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tire posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tire seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tire Posta Kodu 2024

Web sitemizde Tire posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tire posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tire posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tire adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tire adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tire adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tire nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tire da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tire Mahalleleri