Seferihisar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35460

Posta Kodu Sorgulama

Seferihisar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35460. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Seferihisar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Seferihisar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Seferihisar Posta Kodu 35460. Seferihisar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Seferihisar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Seferihisar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Seferihisar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Seferihisar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Seferihisar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Seferihisar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Seferihisar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Seferihisar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Seferihisar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Seferihisar İlçesinde toplamda 21 tane mahalle bulunmaktadır. Seferihisar Mahalleleri (Atatürk Mah., Bengiler Mah., Beyler Köyü, Camikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çamtepe Köyü, Çolakibrahimbey Mah., Düzce Köyü, Gödence Köyü, Gölcük Köyü, Hıdırlık Mah., İhsaniye Köyü, Kavakdere Köyü, Mersinalanı Mah., Orhanlı Köyü, Payamlı Mah., Sığacık Mah., Tepecik Mah., Turabiye Mah., Turgut Köyü, Ulamış Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Seferihisar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Seferihisar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Seferihisar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Seferihisar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Seferihisar Posta Kodu 2023

Web sitemizde Seferihisar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Seferihisar posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Seferihisar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Seferihisar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Seferihisar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Seferihisar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Seferihisar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Seferihisar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Seferihisar Mahalleleri