Ödemiş Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35750

Posta Kodu Sorgulama

Ödemiş Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35750. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ödemiş adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ödemiş’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ödemiş Posta Kodu 35750. Ödemiş adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ödemiş Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ödemiş adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ödemiş gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ödemiş adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ödemiş posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ödemiş da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ödemiş adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ödemiş Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ödemiş Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ödemiş İlçesinde toplamda 113 tane mahalle bulunmaktadır. Ödemiş Mahalleleri (Akçalı Mah., Akıncılar Mah., Alaşarlı Köyü, Anafartalar Mah., Artıcak Köyü, Aşıklar(oba) Mah., Atatürk Mah., Ayşeoba Mah., Balabanlı Köyü, Bayırlı Köyü, Bengisu Mah., Beyazıtlar Köyü, Bıçakcı Köyü, Bozcayaka Köyü, Bucak Köyü, Bülbüller Köyü, Büyük Mah., Büyükavulcuk Köyü, Camiikebir Mah., Camikebir Mah., Cevizalan Köyü, Cevizalanı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlayan Köyü, Çamlıca Köyü, Çamyayla Köyü, Çayır Köyü, Çayırköy Köyü, Çobanlar Köyü, Davutdede Mah., Demircili Köyü, Demirdere Köyü, Derebebekler Köyü, Dereuzunyer Köyü, Elmabağ Köyü, Elmabağı Köyü, Emirli Köyü, Emmioğlu Mah., Ertuğrul Köyü, Ertuğrulköy Köyü, Gazi Mah., Gaziumurbey Mah., Gerçekli Köyü, Gereli Köyü, Güney Köyü, Günlüce Köyü, Hacıhasan Köyü, Hamamköy Köyü, Hanönü Mah., Horzum Köyü, Hürriyet Mah., Işık Köyü, İlkkurşun Köyü, İnönü Mah., İstiklal Mah., Kale Mah., Karadoğan Köyü, Karakova Köyü, Kazanlı Köyü, Kazımdirik Mah., Kemenler Köyü, Kemer Köyü, Kemerköy Köyü, Kerpiçlik Köyü, Kışla Köyü, Kışlaköy Köyü, Kızılca Koyu, Kızılcaavlu Köyü, Köfündere Köyü, Köseler Köyü, Kurtgazi Mah., Kurucaova Köyü, Kutlubeyler Köyü, Kuvvetli Mah., Küçük Mah., Küçükavulcuk Köyü, Küçükören Köyü, Küre Köyü, Mescitli Köyü, Meşrutiyet Mah., Mimarsinan Mah., Ocaklı Köyü, Oguzlar Köyü, Orhangazi Köyü, Orta Mah., Ortaköy Köyü, Ovacık Köyü, Pirinçci Köyü, Saraçoğlu Mah., Seki Köy, Seyrekli Köyü, Suçıktı Köyü, Süleymandemirel Mah., Süleymanlar Köyü, Şirinköy Köyü, Tosunlar Köyü, Türkmen Mah., Türkönü Köyü, Umurbey Mah., Uzundere Köyü, Üçeylül Mah., Üçkonak Köyü, Üzümlü Köyü, Veliler Köyü, Yakaçelebi Mah., Yazyurdu Mah., Yeniceköy Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yılanlı Köyü, Yolüstü Köyü, Yusufdere Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ödemiş adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ödemiş Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ödemiş posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ödemiş seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ödemiş Posta Kodu 2023

Web sitemizde Ödemiş posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ödemiş posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ödemiş posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ödemiş adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ödemiş adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ödemiş adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ödemiş nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ödemiş da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ödemiş Mahalleleri