Menemen Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35670

Posta Kodu Sorgulama

Menemen Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35670. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Menemen adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Menemen’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Menemen Posta Kodu 35670. Menemen adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Menemen Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Menemen adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Menemen gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Menemen adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Menemen posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Menemen da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Menemen adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Menemen Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Menemen Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Menemen İlçesinde toplamda 62 tane mahalle bulunmaktadır. Menemen Mahalleleri (29 Ekim Mah., 30ağustos Mah., 75.yılcumhuriyet Mah., 85.yılcumhuriyet Mah., 9eylül Mah., Ahıdır Mah., Alaniçi Köyü, Atatürk Mah., Ayvacık Köyü, Bağcılar Köyü, Belen Köyü, Bozalan Köyü, Buruncuk Mah., Camiikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çaltı Köyü, Çavuş Mah., Çukurköy Köyü, Değirmendere Mah., Deri Serbest Bölgesi, Doğa Köyü, Esatpaşa Mah., Fatih Mah., Gazi Mah., Gazimustafakemal Mah., Göktepe Köyü, Gölcük Mah., Görece Köyü, Günerli Mah., Hasanlar Köyü, Hatundere Köyü, Haykıran Köyü, Irmak Mah., İğnedere Köyü, İncirlipınar Mah., İnönü Mah., İsmetinönü Mah., İstiklal Mah., Karaorman Köyü, Kemalatatürk Mah., Kesik Mah., Kır Mah., Merkez Mah., Mermerli Mah., Musabey Mah., Mustafakemalatatürk Mah., Seydinnasrullah Mah., Süleymanlı Köyü, Süzbeyli Mah., Telekler Köyü, Tuzçullu Mah., Tülbentli Mah., Uğurmumcu Mah., Ulus Mah., Villakent Mah., Yahşelli Köyü, Yanıkköy Köyü, Yayla Mah., Yeşilpınar Mah., Yıldırım Mah., Zafer Mah., Zeytinlik Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Menemen adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Menemen Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Menemen posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Menemen seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Menemen Posta Kodu 2023

Web sitemizde Menemen posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Menemen posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Menemen posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Menemen adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Menemen adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Menemen adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Menemen nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Menemen da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Menemen Mahalleleri