Kiraz Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35890

Posta Kodu Sorgulama

Kiraz Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35890. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kiraz adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kiraz’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kiraz Posta Kodu 35890. Kiraz adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kiraz Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kiraz adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kiraz gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kiraz adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kiraz posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kiraz da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kiraz adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kiraz Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kiraz Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kiraz İlçesinde toplamda 54 tane mahalle bulunmaktadır. Kiraz Mahalleleri (Ahmetler Köyü, Akpınar Köyü, Altınoluk Köyü, Arkacılar Köyü, Avunduruk Köyü, Aydoğdu Köyü, Bahçearası Köyü, Ceritler Köyü, Cevizli Köyü, Cumhuriyet Mah., Çanakçı Köyü, Çatak Köyü, Çayağzı Köyü, Çömlekçi Köyü, Doğancılar Köyü, Dokuzlar Köyü, Gedik Köyü, Haliller Köyü, Hisarköy Köyü, İğdeli Köyü, İstiklal Mah., Kaleköy Köyü, Karabağ Köyü, Karabulu Köyü, Karaburç Köyü, Karaman Köyü, Kırköy Mah., Kibar Köyü, Mavidere Köyü, Mersinlidere Köyü, Olgunlar Köyü, Ovacık Köyü, Örencik Köyü, Örenköy Köyü, Pınarbaşı Köyü, Saçlı Köyü, Sarıkaya Köyü, Sarısu Köyü, Sırımlı Köyü, Solaklar Köyü, Suludere Köyü, Şemsiler Köyü, Taşlıyatak Köyü, Tekbıçaklar Köyü, Tombullar Köyü, Umurcalı Köyü, Umurlu Köyü, Uzunköy Köyü, Veliler Köyü, Yağlar Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yenişehir Köyü, Yeşildere Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kiraz adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kiraz Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kiraz posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kiraz seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kiraz Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kiraz posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kiraz posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kiraz posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kiraz adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kiraz adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kiraz adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kiraz nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kiraz da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kiraz Mahalleleri