Kınık Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35990

Posta Kodu Sorgulama

Kınık Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35990. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kınık adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kınık’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kınık Posta Kodu 35990. Kınık adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kınık Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kınık adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kınık gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kınık adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kınık posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kınık da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kınık adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kınık Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kınık Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kınık İlçesinde toplamda 39 tane mahalle bulunmaktadır. Kınık Mahalleleri (Arpadere Köyü, Arpaseki Köyü, Aşağı Mah., Aziziye Köyü, Bademalanı Köyü, Bağalanı Köyü, Balaban Köyü, Büyükoba Köyü, Cevizlikaraağaç Mah., Cumalı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çaltı Köyü, Çanköy Köyü, Çiftlikköy Köyü, Değirmencieli Köyü, Dündarlı Köyü, Elmadere Köyü, Fatih Mah., Gazi Mah., Gaziosmanpaşa Mah., Hamzahocalı Köyü, Işıklar Köyü, İbrahimağa Köyü, Kalemköy Köyü, Karadere Köyü, Karatekeli Köyü, Kocaömerli Köyü, Kodukburun Köyü, Köseler Köyü, Köşkdüzü Mah., Mıstıklar Köyü, Musacalı Köyü, Örtülü Köyü, Sucahlı Köyü, Taştepe Köyü, Türkcedit Mah., Yaylaköy Köyü, Yeni Mah., Yukarı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kınık adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kınık Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kınık posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kınık seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kınık Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kınık posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kınık posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kınık posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kınık adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kınık adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kınık adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kınık nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kınık da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kınık Mahalleleri