Karşıyaka Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35550

Posta Kodu Sorgulama

Karşıyaka Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35550. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karşıyaka adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karşıyaka’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karşıyaka Posta Kodu 35550. Karşıyaka adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karşıyaka Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karşıyaka adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karşıyaka gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karşıyaka adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karşıyaka posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karşıyaka da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karşıyaka adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karşıyaka Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karşıyaka Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karşıyaka İlçesinde toplamda 27 tane mahalle bulunmaktadır. Karşıyaka Mahalleleri (Aksoy Mah., Alaybey Mah., Atakent Mah., Bahariye Mah., Bahçelievler Mah., Bahriyeüçok Mah., Bostanlı Mah., Cumhuriyet Mah., Dedebaşı Mah., Demirköprü Mah., Donanmacı Mah., Fikrialtay Mah., Goncalar Mah., İmbatlı Mah., İnönü Mah., Latifehanım Mah., Mavişehir Mah., Mustafakemal Mah., Nergiz Mah., Örnekköy Mah., Sancaklı Köyü, Şemikler Mah., Tersane Mah., Tuna Mah., Yalı Mah., Yamanlar Köyü, Zübeydehanım Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karşıyaka adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karşıyaka Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karşıyaka posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karşıyaka seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karşıyaka Posta Kodu 2024

Web sitemizde Karşıyaka posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karşıyaka posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karşıyaka posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karşıyaka adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karşıyaka adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karşıyaka adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karşıyaka nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karşıyaka da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karşıyaka Mahalleleri