Karabağlar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35110

Posta Kodu Sorgulama

Karabağlar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35110. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karabağlar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karabağlar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karabağlar Posta Kodu 35110. Karabağlar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karabağlar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karabağlar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karabağlar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karabağlar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karabağlar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karabağlar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karabağlar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karabağlar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karabağlar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karabağlar İlçesinde toplamda 56 tane mahalle bulunmaktadır. Karabağlar Mahalleleri (Abdiipekçi Mah., Adnansüvari Mah., Alifuatcebesoy Mah., Alifuaterden Mah., Araphasan Mah., Aşıkveysel Mah., Aydın Mah., Bahar Mah., Bahçelievler Mah., Bahriyeüçok Mah., Barış Mah., Bozyaka Mah., Cennetçeşme Mah., Cennetoğlu Mah., Çalıkuşu Mah., Devrim Mah., Doğanay Mah., Esenlik Mah., Esentepe Mah., Esenyalı Mah., Fahrettinaltay Mah., Gazi Mah., Generalasımgündüz Mah., Generalkazımözalp Mah., Gülyaka Mah., Günaltay Mah., İhsanalyanak Mah., Karabağlar Mah., Kavacık Köyü, Kazımkarabekir Mah., Kibar Mah., Limontepe Mah., Maliyeciler Mah., Metinoktay Mah., Muammerakar Mah., Osmanaksüner Mah., Özgür Mah., Peker Mah., Poligon Mah., Refetbele Mah., Reis Mah., Salihomurtak Mah., Sarıyer Mah., Selvili Mah., Sevgi Mah., Şehitler Mah., Tahsinyazıcı Mah., Tırazlı Köyü, Uğurmumcu Mah., Umut Mah., Uzundere Mah., Üçkuyular Mah., Vatan Mah., Yunusemre Mah., Yurtoğlu Mah., Yüzbaşışerafettin Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karabağlar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karabağlar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karabağlar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karabağlar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karabağlar Posta Kodu 2024

Web sitemizde Karabağlar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karabağlar posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karabağlar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karabağlar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karabağlar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karabağlar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karabağlar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karabağlar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karabağlar Mahalleleri