Dikili Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35980

Posta Kodu Sorgulama

Dikili Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35980. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Dikili adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Dikili’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Dikili Posta Kodu 35980. Dikili adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Dikili Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Dikili adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Dikili gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Dikili adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Dikili posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Dikili da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Dikili adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Dikili Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Dikili Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Dikili İlçesinde toplamda 32 tane mahalle bulunmaktadır. Dikili Mahalleleri (Ada Mah., Atatürk Mah., Bademli Köyü, Bahçeli Köyü, Barbaros Mah., Cumhuriyet Mah., Çağlan Köyü, Çukuralan Köyü, Deliktaş Köyü, Demirtaş Köyü, Denizköy Köyü, Esentepe Köyü, Gazipaşa Mah., Gökçeağıl Köyü, İslam Mah., İslamlar Köyü, İsmetpaşa Mah., Kabakum Köyü, Katıralanı Köyü, Kıratlı Köyü, Kıroba Köyü, Kızılçukur Köyü, Kocaoba Köyü, Mazılı Köyü, Merdivenli Köyü, Nebiler Köyü, Salihler Köyü, Samanlıkköy Köyü, Uzunburun Köyü, Yahşibey Köyü, Yaylayurt Köyü, Yenice Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Dikili adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dikili Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dikili posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Dikili seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Dikili Posta Kodu 2024

Web sitemizde Dikili posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Dikili posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Dikili posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Dikili adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Dikili adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Dikili adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Dikili nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Dikili da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Dikili Mahalleleri