Buca Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35390

Posta Kodu Sorgulama

Buca Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35390. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Buca adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Buca’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Buca Posta Kodu 35390. Buca adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Buca Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Buca adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Buca gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Buca adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Buca posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Buca da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Buca adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Buca Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Buca Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Buca İlçesinde toplamda 47 tane mahalle bulunmaktadır. Buca Mahalleleri (29 Ekim Mah., Adatepe Mah., Akıncılar Mah., Atatürk Mah., Aydoğdu Mah., Barış Mah., Belenbaşı Köyü, Bucakoop Mah., Bucaosb Mah., Cumhuriyet Mah., Çağdaş Mah., Çaldıran Mah., Çamlık Mah., Çamlıkule Mah., Çamlıpınar Mah., Dicle Mah., Doğancılar Köyü, Dumlupınar Mah., Efeler Mah., Fırat Mah., Gaziler Mah., Göksu Mah., Güven Mah., Hürriyet Mah., İnkılap Mah., İnönü Mah., İzkent Mah., Karacaağaç Köyü, Karanfil Mah., Kırıklar Köyü, Kozağaç Mah., Kuruçeşme Mah., Laleli Mah., Menderes Mah., Merkez Mah., Murathan Mah., Mustafakemal Mah., Seyhan Mah., Şirinkapı Mah., Ufuk Mah., Valirahmibey Mah., Yaylacık Mah., Yeşilbağlar Mah., Yıldız Mah., Yıldızlar Mah., Yiğitler Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Buca adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Buca Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Buca posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Buca seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Buca Posta Kodu 2023

Web sitemizde Buca posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Buca posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Buca posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Buca adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Buca adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Buca adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Buca nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Buca da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Buca Mahalleleri