Bornova Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35080

Posta Kodu Sorgulama

Bornova Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35080. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bornova adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bornova’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bornova Posta Kodu 35080. Bornova adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bornova Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bornova adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bornova gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bornova adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bornova posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bornova da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bornova adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bornova Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bornova Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bornova İlçesinde toplamda 45 tane mahalle bulunmaktadır. Bornova Mahalleleri (Atatürk Mah., Barbaros Mah., Beşyol Köyü, Birlik Mah., Çamiçi Köyü, Çamkule Mah., Çınar Mah., Çiçekli Köyü, Doğanlar Mah., Egemenlik Mah., Eğridere Köyü, Ergene Mah., Erzene Mah., Evka 4 Mah., Evka3 Mah., Gaziosmanpaşa Mah., Gökdere Köyü, Gürpınar Mah., Işıklar Mah., İnönü Mah., Karacaoğlan Mah., Karaçam Köyü, Kavaklıdere Köyü, Kayadibi Köyü, Kazımdirik Mah., Kemalpaşa Mah., Kızılay Mah., Koşukavak Mah., Kurudere Köyü, Laka Köyü, Meriç Mah., Merkez Mah., Mevlana Mah., Naldöken Mah., Rafetpaşa Mah., Sarnıçköy Köyü, Serintepe Mah., Tuna Mah., Ümit Mah., Yakaköy Köyü, Yeşilçam Mah., Yeşilova Mah., Yıldırımbeyazıt Mah., Yunusemre Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bornova adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bornova Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bornova posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bornova seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bornova Posta Kodu 2023

Web sitemizde Bornova posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bornova posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bornova posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bornova adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bornova adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bornova adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bornova nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bornova da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bornova Mahalleleri