Beydağ Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35790

Posta Kodu Sorgulama

Beydağ Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35790. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Beydağ adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Beydağ’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Beydağ Posta Kodu 35790. Beydağ adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Beydağ Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Beydağ adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Beydağ gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Beydağ adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Beydağ posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Beydağ da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Beydağ adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Beydağ Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Beydağ Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Beydağ İlçesinde toplamda 25 tane mahalle bulunmaktadır. Beydağ Mahalleleri (Adaküre Köyü, Aktepe Mah., Alakeçili Köyü, Atatürk Mah., Bakırköy Köyü, Beyköy Mah., Cumhuriyet Mah., Çamlık Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çomaklar Köyü, Eğridere Köyü, Erikli Köyü, Halıköy Köyü, Karaoba Köyü, Kurudere Köyü, Menderes Köyü, Mutaflar Köyü, Palamutcuk Köyü, Tabaklar Köyü, Yağcılar Köyü, Yeniyurt Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yukarıaktepe Köyü, Yukarıtosunlar Köyü, Sarıkaya Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Beydağ adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Beydağ Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Beydağ posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Beydağ seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Beydağ Posta Kodu 2024

Web sitemizde Beydağ posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Beydağ posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Beydağ posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Beydağ adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Beydağ adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Beydağ adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Beydağ nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Beydağ da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Beydağ Mahalleleri