Bergama Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35729

Posta Kodu Sorgulama

Bergama Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35729. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bergama adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bergama’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bergama Posta Kodu 35729. Bergama adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bergama Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bergama adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bergama gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bergama adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bergama posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bergama da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bergama adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bergama Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bergama Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bergama İlçesinde toplamda 135 tane mahalle bulunmaktadır. Bergama Mahalleleri (Ahmetbeyler Köyü, Akçenger Köyü, Alacalar Köyü, Alhatlı Köyü, Alibeyli Köyü, Armağanlar Köyü, Aşağıbey Köyü, Aşağıcuma Köyü, Aşağıılgındere Köyü, Aşağıkırıklar Köyü, Atatürk Mah., Atcılar Köyü, Atmaca Mah., Avunduk Köyü, Avunduruk Köyü, Ayvatlar Köyü, Aziziye Köyü, Bahçelievler Mah., Balaban Köyü, Barbaros Mah., Bataklık Mah., Bayramcılar Köyü, Bekirler Köyü, Bozköy Köyü, Bozyerler Köyü, Camiikebir Mah., Cennet Mah., Cevaplı Köyü, Çakırlar Köyü, Çalıbahçe Köyü, Çaltıkoru Köyü, Çamavlu Köyü, Çamköy Köyü, Çamoba Köyü, Çeltikçi Köyü, Çitköy Köyü, Çobanlar Köyü, Çürükbağ Köyü, Dağıstan Köyü, Demircidere Köyü, Doğancı Köyü, Durmuşlar Köyü, Eğiller Köyü, Eğrigöl Köyü, Ertuğrul Mah., Fatih Mah., Ferizler Köyü, Fevzipaşa Mah., Gaylan Köyü, Gaziosmanpaşa Mah., Gazipaşa Mah., Göbeller Köyü, Gökçeyurt Köyü, Gültepe Köyü, Hacıhamzalar Köyü, Hacılar Köyü, Halilağalar Köyü, Hisarköy Köyü, Ilgındere Köyü, İncecikler Köyü, İneşir Köyü, İnkılap Mah., İskele Mah., İslamsaray Mah., İsmailli Köyü, Kadıköy Köyü, Kadriye Köyü, Kapıkaya Köyü, Kaplanköy Köyü, Karahıdırlı Köyü, Karalar Köyü, Karaveliler Köyü, Kaşıkçı Köyü, Katrancı Köyü, Kıranlı Köyü, Kırcalar Köyü, Kızıltepe Köyü, Kocahaliller Köyü, Kocaköy Köyü, Koyuneli Köyü, Kozluca Köyü, Kurfallı Köyü, Kurtuluş Mah., Mahmudiye Köyü, Maltepe Mah., Maruflar Köyü, Merkez Mah., Mescit Mah., Muhacir Mah., Muratlar Köyü, Narlıca Köyü, Oğuzlar Mah, Okçular Köyü, Oruçlar Köyü, Ovacık Köyü, Öksüzler Köyü, Örenli Köyü, Örlemiş Köyü, Paşaköy Köyü, Pınarköy Köyü, Pireveliler Köyü, Rahmanlar Köyü, Sağancı Köyü, Sarıcalar Köyü, Sarıcaoğlu Köyü, Sarıdere Köyü, Seklik Köyü, Selçuk Mah., Selçuklar Mah., Süleymanlı Köyü, Talatpaşa Mah., Tavukçukuru Köyü, Teğelti Köyü, Tekkedere Köyü, Tekkeköy Köyü, Tepeköy Köyü, Terzihaliller Köyü, Tırmanlar Köyü, Topallar Köyü, Turabey Mah., Ulucamii Mah., Üçtepe Köyü, Ürkütler Köyü, Yalnızdam Köyü, Yalnızev Köyü, Yenikent Köyü, Yeniler Köyü, Yerlitahtacı Köyü, Yortanlı Köyü, Yukarıada Köyü, Yukarıcuma Köyü, Yukarıkırıklar Köyü, Yunusemre Mah., Zafer Mah., Zağnos Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bergama adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bergama Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bergama posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bergama seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bergama Posta Kodu 2024

Web sitemizde Bergama posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bergama posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bergama posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bergama adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bergama adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bergama adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bergama nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bergama da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bergama Mahalleleri