Bayındır Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35840

Posta Kodu Sorgulama

Bayındır Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35840. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bayındır adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bayındır’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bayındır Posta Kodu 35840. Bayındır adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bayındır Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bayındır adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bayındır gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bayındır adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bayındır posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bayındır da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bayındır adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bayındır Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bayındır Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bayındır İlçesinde toplamda 58 tane mahalle bulunmaktadır. Bayındır Mahalleleri (Alankıyı Köyü, Alanköy Köyü, Arıkbaşı Köyü, Atatürk Mah., Balcılar Köyü, Bıyıklar Mah., Cami Mah., Camii Mah., Cumhuriyet Mah., Çamlıbel Köyü, Çatal Mah., Çenikler Köyü, Çınar Mah., Çınardibi Köyü, Çiftçigediği Köyü, Demircilik Mah., Dereköy Köyü, Dernekli Köyü, Elifli Köyü, Ergenli Köyü, Fatih Mah., Furunlu Köyü, Gazi Mah., Gaziler Köyü, Hacıbeşir Mah., Hacıibrahim Mah., Hasköy Mah., Hatay Mah., Havuzbaşı Köyü, Hisarlık Köyü, İbrahimçavuş Mah., Kabaağaç Köyü, Karahalilli Köyü, Karahayit Köyü, Karapınar Köyü, Karaveliler Mah., Kızılcaağaç Köyü, Kızılcaova Köyü, Kızılkeçili Köyü, Kızıloba Köyü, Kurt Mah., Lutuflar Köyü, Mektep Mah., Mithatpaşa Mah., Necatiuza Mah., Orta Mah., Osmanlar Köyü, Sadıkpaşa Mah., Sarıyurt Köyü, Söğütören Köyü, Tokatbaşı Köyü, Turan Köyü, Yakacık Köyü, Yakapınar Köyü, Yeni Mah., Yenice Mah., Yeşilova Köyü, Yusuflu Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bayındır adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bayındır Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bayındır posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bayındır seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bayındır Posta Kodu 2023

Web sitemizde Bayındır posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bayındır posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bayındır posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bayındır adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bayındır adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bayındır adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bayındır nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bayındır da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bayındır Mahalleleri