Aliağa Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 35800

Posta Kodu Sorgulama

Aliağa Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 35800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Aliağa adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Aliağa’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Aliağa Posta Kodu 35800. Aliağa adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Aliağa Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Aliağa adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Aliağa gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Aliağa adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Aliağa posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Aliağa da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Aliağa adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Aliağa Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Aliağa Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Aliağa İlçesinde toplamda 30 tane mahalle bulunmaktadır. Aliağa Mahalleleri (Aşağışakran Köyü, Atatürk Mah., Bahçedere Köyü, Barbaroshayrettinpaşa Mah., Bozköy Köyü, Çakmaklı Köyü, Çaltılıdere Köyü, Çıtak Köyü, Çoraklar Köyü, Fatih Mah., Güzelhisar Köyü, Hacıömerli Köyü, Hasbiefendi Mah., Horozgediği Köyü, Kalabak Köyü, Kapıkaya Köyü, Karaköy Köyü, Karakuzu Köyü, Kazımdirik Mah., Kurtuluş Mah., Kültür Mah., Mimarsinan Mah., Samurlu Köyü, Sayfiye Mah., Siteler Mah., Şehitkemal Köyü, Uzunhasanlar Köyü, Yalı Mah., Yeni Mah., Yukarışehitkemal Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Aliağa adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Aliağa Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aliağa posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Aliağa seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Aliağa Posta Kodu 2024

Web sitemizde Aliağa posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Aliağa posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Aliağa posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Aliağa adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Aliağa adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Aliağa adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Aliağa nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Aliağa da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Aliağa Mahalleleri