Ümraniye Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 34760

Posta Kodu Sorgulama

Ümraniye Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 34760. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ümraniye adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ümraniye’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ümraniye Posta Kodu 34760. Ümraniye adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ümraniye Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ümraniye adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ümraniye gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ümraniye adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ümraniye posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ümraniye da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ümraniye adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ümraniye Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ümraniye Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ümraniye İlçesinde toplamda 34 tane mahalle bulunmaktadır. Ümraniye Mahalleleri (Ademyavuz Mah., Altınşehir Mah., Armağanevler Mah., Aşağıdudullu Mah., Atakent Mah., Atatürk Mah., Cemilmeriç Mah., Çakmak Mah., Çamlık Mah., Dumlupınar Mah., Elmalıkent Mah., Esenevler Mah., Esenkent Mah., Esenşehir Mah., Fatihsultanmehmet Mah., Hekimbaşı Mah., Huzur Mah., Ihlamurkuyu Mah., İstiklal Mah., Kazımkarabekir Mah., Madenler Mah., Mehmetakif Mah., Namıkkemal Mah., Necipfazıl Mah., Parseller Mah., Saray Mah., Site Mah., Şerifali Mah., Tantavi Mah., Tatlısu Mah., Tepeüstü Mah., Topağacı Mah., Yamanevler Mah., Yukarıdudullu Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ümraniye adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ümraniye Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ümraniye posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ümraniye seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ümraniye Posta Kodu 2023

Web sitemizde Ümraniye posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ümraniye posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ümraniye posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ümraniye adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ümraniye adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ümraniye adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ümraniye nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ümraniye da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ümraniye Mahalleleri