Şişli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 34381

Posta Kodu Sorgulama

Şişli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 34381. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şişli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şişli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şişli Posta Kodu 34381. Şişli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şişli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şişli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şişli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şişli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şişli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şişli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şişli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şişli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şişli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şişli İlçesinde toplamda 25 tane mahalle bulunmaktadır. Şişli Mahalleleri (19 Mayıs Mah., Bozkurt Mah., Cumhuriyet Mah., Duatepe Mah., Ergenekon Mah., Esentepe Mah., Eskişehir Mah., Feriköy Mah., Fulya Mah., Gülbahar Mah., Halaskargazi Mah., Halideedipadıvar Mah., Halilrıfatpaşa Mah., Harbiye Mah., İnönü Mah., İzzetpaşaçiftliği Mah., Kaptanpaşa Mah., Kuştepe Mah., Mahmutşevketpaşa Mah., Mecidiyeköy Mah., Meşrutiyet Mah., Paşa Mah., Şişlimerkez Mah., Teşvikiye Mah., Yayla Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şişli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şişli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şişli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şişli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şişli Posta Kodu 2024

Web sitemizde Şişli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şişli posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şişli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şişli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şişli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şişli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şişli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şişli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şişli Mahalleleri