Silivri Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 34570

Posta Kodu Sorgulama

Silivri Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 34570. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Silivri adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Silivri’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Silivri Posta Kodu 34570. Silivri adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Silivri Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Silivri adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Silivri gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Silivri adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Silivri posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Silivri da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Silivri adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Silivri Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Silivri Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Silivri İlçesinde toplamda 35 tane mahalle bulunmaktadır. Silivri Mahalleleri (Akören Mah., Alibey Mah., Alipaşa Mah., Balaban Mah., Bekirli Mah., Beyciler Mah., Büyükçavuşlu Mah., Büyükkılıçlı Mah., Büyüksinekli Mah., Cumhuriyet Mah., Çayırdere Mah., Çeltik Mah., Danamandıra Mah., Fatih Mah., Fenerköy Mah., Fevzipaşa Mah., Gazitepe Mah., Gümüşyaka Mah., Hürriyet Mah., İsmetpaşa Mah., Kadıköy Mah., Kavaklıcumhuriyet Mah., Kurfallı Mah., Küçükkılıçlı Mah., Küçüksinekli Mah., Mimarsinan Mah., Ortaköy Mah., Pirimehmetpaşa Mah., Sancaktepe Mah., Sayalar Mah., Selimpaşa Mah., Semizkumlar Mah., Seymen Mah., Yeni Mah., Yolçatı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Silivri adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Silivri Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Silivri posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Silivri seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Silivri Posta Kodu 2024

Web sitemizde Silivri posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Silivri posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Silivri posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Silivri adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Silivri adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Silivri adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Silivri nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Silivri da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Silivri Mahalleleri