Sarıyer Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 34450

Posta Kodu Sorgulama

Sarıyer Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 34450. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sarıyer adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sarıyer’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sarıyer Posta Kodu 34450. Sarıyer adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sarıyer Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sarıyer adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sarıyer gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sarıyer adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sarıyer posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sarıyer da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sarıyer adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sarıyer Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sarıyer Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sarıyer İlçesinde toplamda 37 tane mahalle bulunmaktadır. Sarıyer Mahalleleri (Ayazağa Mah., Baltalimanı Mah., Büyükdere Mah., Cumhuriyet Mah., Çamlıtepe(derbent) Mah., Çayırbaşı Mah., Darüşşafaka Mah., Demirci Mah., Emirgan Mah., Fatihsultanmehmet Mah., Garipçe Mah., Gümüşdere Mah., Huzur Mah., İstinye Mah., Kazımkarabekir(dağevleri) Mah., Kemer Mah., Kısırkaya Mah., Kireçburnu Mah., Kocataş Mah., Kumköykilyos Mah., Maden Mah., Maslak Mah., Merkezbahçeköy Mah., Pınar Mah., Poligon Mah., Pttevleri Mah., Reşitpaşa Mah., Rumelifeneri Mah., Rumelihisarı Mah., Rumelikavağı Mah., Sarıyermerkez Mah., Tarabya Mah., Uskumruköy Mah., Yeni Mah., Yeniköy Mah., Yenimahalle Mah., Zekeriyaköy Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sarıyer adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sarıyer Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sarıyer posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sarıyer seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sarıyer Posta Kodu 2024

Web sitemizde Sarıyer posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sarıyer posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sarıyer posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sarıyer adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sarıyer adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sarıyer adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sarıyer nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sarıyer da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sarıyer Mahalleleri