Pendik Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 34890

Posta Kodu Sorgulama

Pendik Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 34890. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Pendik adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Pendik’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Pendik Posta Kodu 34890. Pendik adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Pendik Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Pendik adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Pendik gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Pendik adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Pendik posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Pendik da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Pendik adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Pendik Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Pendik Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Pendik İlçesinde toplamda 36 tane mahalle bulunmaktadır. Pendik Mahalleleri (Ahmetyesevi Mah., Bahçelievler Mah., Ballıca Mah., Batı Mah., Çamçeşme Mah., Çamlık Mah., Çınardere Mah., Doğu Mah., Dumlupınar Mah., Emirli Mah., Ertuğrulgazi Mah., Esenler Mah., Esenyalı Mah., Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Göçbeyli Mah., Güllübağlar Mah., Güzelyalı Mah., Harmandere Mah., Kavakpınar Mah., Kaynarca Mah., Kurna Mah., Kurtdoğmuş Mah., Kurtköy Mah., Orhangazi Mah., Orta Mah., Ramazanoğlu Mah., Sanayi Mah., Sapanbağları Mah., Sülüntepe Mah., Şeyhli Mah., Velibaba Mah., Yayalar Mah., Yenimahalle Mah., Yenişehir Mah., Yeşilbağlar Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Pendik adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pendik Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pendik posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Pendik seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Pendik Posta Kodu 2024

Web sitemizde Pendik posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Pendik posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Pendik posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Pendik adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Pendik adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Pendik adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Pendik nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Pendik da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Pendik Mahalleleri