Fatih Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 34080

Posta Kodu Sorgulama

Fatih Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 34080. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Fatih adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Fatih’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Fatih Posta Kodu 34080. Fatih adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Fatih Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Fatih adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Fatih gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Fatih adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Fatih posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Fatih da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Fatih adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Fatih Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Fatih Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Fatih İlçesinde toplamda 56 tane mahalle bulunmaktadır. Fatih Mahalleleri (Aksaray Mah., Akşemsettin Mah., Alemdar Mah., Alikuşçu Mah., Atikali Mah., Ayvansaray Mah., Balabanağa Mah., Balat Mah., Beyazıt Mah., Binbirdirek Mah., Cankurtaran Mah., Cibali Mah., Demirtaş Mah., Dervişali Mah., Eminsinan Mah., Hacıkadın Mah., Hasekisultan Mah., Hırka-i Şerif Mah., Hobyar Mah., Hocagıyasettin Mah., Hocapaşa Mah., İskenderpaşa Mah., Kalenderhane Mah., Karagümrük Mah., Katipkasım Mah., Kemalpaşa Mah., Kocamustafapaşa Mah., Küçükayasofya Mah., Mercan Mah., Mesihpaşa Mah., Mevlanakapı Mah., Mimarhayrettin Mah., Mimarkemalettin Mah., Mollafenari Mah., Mollagürani Mah., Mollahüsrev Mah., Muhsinehatun Mah., Nişanca Mah., Rüstempaşa Mah., Saraçishak Mah., Sarıdemir Mah., Seyitömer Mah., Silivrikapı Mah., Sultanahmet Mah., Sururi Mah., Süleymaniye Mah., Sümbülefendi Mah., Şehremini Mah, Şehsuvarbey Mah., Tahtakale Mah., Tayahatun Mah., Topkapı Mah., Yavuzsinan Mah., Yavuzsultanselim Mah., Yedikule Mah., Zeyrek Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Fatih adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fatih Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Fatih posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Fatih seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Fatih Posta Kodu 2023

Web sitemizde Fatih posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Fatih posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Fatih posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Fatih adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Fatih adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Fatih adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Fatih nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Fatih da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Fatih Mahalleleri