Çatalca Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 34540

Posta Kodu Sorgulama

Çatalca Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 34540. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çatalca adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çatalca’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çatalca Posta Kodu 34540. Çatalca adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çatalca Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çatalca adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çatalca gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çatalca adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çatalca posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çatalca da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çatalca adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çatalca Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çatalca Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çatalca İlçesinde toplamda 37 tane mahalle bulunmaktadır. Çatalca Mahalleleri (Akalan Mah., Aydınlar Mah., Bahşayış Mah., Başakköy Mah., Belgrat Mah., Binkılıç Mah., Celepköy Mah., Çanakça Mah., Çiftlikköy Mah., Dağyenice Mah., Elbasan Mah., Ferhatpaşa Mah., Gökçeli Mah., Gümüşpınar Mah., Hallaçlı Mah., Hisarbeyli Mah., İhsaniye Mah., İnceğiz Mah., İzzettin Mah., Kabakça Mah., Kaleiçi Mah., Kalfa Mah., Karacaköy Mah., Karamandere Mah., Kestanelik Mah., Kızılcaali Mah., Muratbey Mah., Nakkaş Mah., Oklalı Mah., Ormanlı Mah., Ovayenice Mah., Örcünlü Mah., Örencik Mah., Subaşı Mah., Yalıköy Mah., Yaylacık Mah., Yazlık Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çatalca adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çatalca Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çatalca posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çatalca seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çatalca Posta Kodu 2024

Web sitemizde Çatalca posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çatalca posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çatalca posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çatalca adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çatalca adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çatalca adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çatalca nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çatalca da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çatalca Mahalleleri