Beyoğlu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 34421

Posta Kodu Sorgulama

Beyoğlu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 34421. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Beyoğlu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Beyoğlu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Beyoğlu Posta Kodu 34421. Beyoğlu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Beyoğlu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Beyoğlu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Beyoğlu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Beyoğlu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Beyoğlu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Beyoğlu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Beyoğlu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Beyoğlu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Beyoğlu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Beyoğlu İlçesinde toplamda 44 tane mahalle bulunmaktadır. Beyoğlu Mahalleleri (Arapcami Mah., Asmalımescit Mah., Bereketzade Mah., Bostan Mah., Bülbül Mah., Camiikebir Mah., Cihangir Mah., Çatmamescit Mah., Çukur Mah., Emekyemez Mah., Evliyaçelebi Mah., Fetihtepe Mah., Firuzağa Mah., Gümüşsuyu Mah., Hacıahmet Mah., Hacımimi Mah., Halıcıoğlu Mah., Hüseyinağa Mah., İstiklal(hacıhüsrev) Mah., Kadımehmetefendi Mah., Kalyoncukulluğu Mah., Kamerhatun Mah., Kaptanpaşa Mah., Katipmustafaçelebi Mah., Keçecipiri Mah., Kemankeşkaramustafapaşa Mah., Kılıçalipaşa Mah., Kocatepe Mah., Kulaksız Mah., Kuloğlu Mah., Küçükpiyale Mah., Müeyyedzade Mah., Ömeravni Mah., Örnektepe Mah., Piripaşa Mah., Piyalepaşa Mah., Pürtelaşhasanefendi Mah., Sururimehmetefendi Mah., Sütlüce Mah., Şahkulu Mah., Şehitmuhtar Mah., Tomtom Mah., Yahyakahya Mah., Yenişehir Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Beyoğlu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Beyoğlu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Beyoğlu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Beyoğlu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Beyoğlu Posta Kodu 2024

Web sitemizde Beyoğlu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Beyoğlu posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Beyoğlu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Beyoğlu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Beyoğlu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Beyoğlu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Beyoğlu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Beyoğlu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Beyoğlu Mahalleleri