Beykoz Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 34820

Posta Kodu Sorgulama

Beykoz Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 34820. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Beykoz adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Beykoz’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Beykoz Posta Kodu 34820. Beykoz adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Beykoz Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Beykoz adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Beykoz gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Beykoz adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Beykoz posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Beykoz da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Beykoz adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Beykoz Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Beykoz Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Beykoz İlçesinde toplamda 44 tane mahalle bulunmaktadır. Beykoz Mahalleleri (Acarlar Mah., Akbaba Mah., Alibahadır Mah., Anadolufeneri Mah., Anadoluhisarı Mah., Baklacı Mah., Bozhane Mah., Cumhuriyet Mah., Çamlıbahçe Mah., Çengeldere Mah., Çiftlik Mah., Çiğdem Mah., Çubuklu Mah., Dereseki Mah., Elmalı Mah., Fatih Mah., Göksu Mah., Göllü Mah., Görele Mah., Göztepe Mah., Gümüşsuyu Mah., İncirköy Mah., İshaklı Mah., Kanlıca Mah., Kavacık Mah., Kaynarca Mah., Kılıçlı Mah., Mahmutşevketpaşa Mah., Merkez Mah., Ortaçeşme Mah., Öğümce Mah., Örnekköy Mah., Paşabahçe Mah., Paşamandıra Mah., Polonezköy Mah., Poyraz Mah., Riva Mah., Rüzgarlıbahçe Mah., Soğuksu Mah., Tokatköy Mah., Yalıköy Mah., Yavuzselim Mah., Yenimahalle Mah., Zerzavatçı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Beykoz adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Beykoz Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Beykoz posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Beykoz seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Beykoz Posta Kodu 2023

Web sitemizde Beykoz posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Beykoz posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Beykoz posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Beykoz adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Beykoz adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Beykoz adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Beykoz nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Beykoz da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Beykoz Mahalleleri