Yalvaç Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 32400

Posta Kodu Sorgulama

Yalvaç Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 32400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yalvaç adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yalvaç’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yalvaç Posta Kodu 32400. Yalvaç adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yalvaç Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yalvaç adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yalvaç gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yalvaç adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yalvaç posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yalvaç da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yalvaç adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yalvaç Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yalvaç Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yalvaç İlçesinde toplamda 68 tane mahalle bulunmaktadır. Yalvaç Mahalleleri (Abacılar Mah., Akçaşar Köyü, Akköprü Mah., Altıkapı Köyü, Aşağıtırtarlar Köyü, Ayvalı Köyü, Bağkonak Köyü, Bağlar Mah., Bağlarbaşı Köyü, Bahçelievler Mah., Bahtiyar Köyü, Celeptaş Köyü, Çakırçal Köyü, Çamharman Köyü, Çarşı Mah., Çetince Köyü, Debbağlar Mah., Dedeçam Köyü, Eğirler Köyü, Eski Mah., Eskigeçit Mah., Eyüpler Köyü, Fatih Mah., Gökçeali Köyü, Görgübayram Mah., Görgücamii Mah., Görgüorta Mah., Hıdırlık Mah., Hisarardı Köyü, İleği Köyü, Kaşaşağı Mah., Kaşcami Mah., Kaşhacıbey Mah., Kaşyukarı Mah., Kırkbaş Köyü, Kızılca Mah., Koruyaka Köyü, Kozluçay Köyü, Körküler Köyü, Kumdanlı Köyü, Kurusarı Köyü, Kuşku Mah., Kuyucak Köyü, Leblebiciler Mah., Mescit Mah., Mısırlı Köyü, Müderris Mah., Nalbant Mah., Özbayat Köyü, Özgüney Köyü, Pazaraşağı Mah., Pazaryukarı Mah., Sağırköy Köyü, Salur Mah., Sanayi Mah., Saray Mah., Sofular Mah., Sücüllü Köyü, Taşevi Köyü, Terziler Köyü, Tokmacık Köyü, Yağcılar Köyü, Yanarık Mah., Yarıkkaya Köyü, Yeni Mah., Yukarıkaşıkara Köyü, Yukarıtırtarlar Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yalvaç adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yalvaç Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yalvaç posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yalvaç seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yalvaç Posta Kodu 2023

Web sitemizde Yalvaç posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yalvaç posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yalvaç posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yalvaç adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yalvaç adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yalvaç adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yalvaç nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yalvaç da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yalvaç Mahalleleri