Şarkikaraağaç Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 32800

Posta Kodu Sorgulama

Şarkikaraağaç Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 32800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şarkikaraağaç adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şarkikaraağaç’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şarkikaraağaç Posta Kodu 32800. Şarkikaraağaç adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şarkikaraağaç Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şarkikaraağaç adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şarkikaraağaç gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şarkikaraağaç adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şarkikaraağaç posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şarkikaraağaç da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şarkikaraağaç adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şarkikaraağaç Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şarkikaraağaç Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şarkikaraağaç İlçesinde toplamda 41 tane mahalle bulunmaktadır. Şarkikaraağaç Mahalleleri (Alcıklar Mah., Arak Köyü, Armutlu Köyü, Arslandoğmuş Köyü, Asılkale Mah., Aşağı Mah., Aşağıdinek Köyü, Aşağıkale Mah., Başdeğirmen Köyü, Belcigez Köyü, Beyköy Köyü, Bölükler Mah., Camikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çaltı Köyü, Çavundur Köyü, Çeltek Köyü, Çördük Mah., Çukur Mah., Fakılar Köyü, Fatih Mah., Gedikli Köyü, Göksöğüt Köyü, Karakaya Köyü, Kerkük Mah., Kıyakdede Köyü, Köprüköy Köyü, Muratbağı Köyü, Orta Mah., Ördekçi Köyü, Örenköy Köyü, Salur Köyü, Sarıkaya Köyü, Suvar Mah., Ulu Mah., Ulvikale Mah., Yakaemir Köyü, Yassıbel Köyü, Yenicekale Köyü, Yeniköy Köyü, Yukarıdinek Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şarkikaraağaç adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şarkikaraağaç Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şarkikaraağaç posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şarkikaraağaç seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şarkikaraağaç Posta Kodu 2024

Web sitemizde Şarkikaraağaç posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şarkikaraağaç posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şarkikaraağaç posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şarkikaraağaç adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şarkikaraağaç adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şarkikaraağaç adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şarkikaraağaç nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şarkikaraağaç da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şarkikaraağaç Mahalleleri