Eğirdir Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 32500

Posta Kodu Sorgulama

Eğirdir Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 32500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Eğirdir adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Eğirdir’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Eğirdir Posta Kodu 32500. Eğirdir adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Eğirdir Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Eğirdir adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Eğirdir gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Eğirdir adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Eğirdir posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Eğirdir da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Eğirdir adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Eğirdir Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Eğirdir Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Eğirdir İlçesinde toplamda 54 tane mahalle bulunmaktadır. Eğirdir Mahalleleri (Ağa Mah., Ağılköy Köyü, Akbelenli Köyü, Akdoğan Köyü, Akpınar Köyü, Altınkum Mah., Aşağıgökdere Köyü, Bademli Köyü, Bağbuyan Mah., Bağcık Köyü, Bağıllı Köyü, Bağlar Mah., Bağören Köyü, Balkırı Köyü, Barla Köyü, Beydere Köyü, Camii Mah., Çayköy Köyü, Demirkapı Mah., Dere Mah., Eyüpler Köyü, Gökçehöyük Köyü, Göktaş Mah., Hacışeyh Mah., Hamam Mah., Havutlu Köyü, Hürriyet Mah., İmaret Mah., İstasyon Mah., İstiklal Mah., Kale Mah., Katip Mah., Kırıntı Köyü, Kızılçubuk Mah., Konnebucağı Mah., Kubbeli Mah., Mahmatlar Köyü, Menderes Mah., Pazarköy Köyü, Poyraz Mah., Sanayi Mah., Sekibağ Mah., Serpilköy Köyü, Sevinçbey Köyü, Seydim Mah., Sipahiler Köyü, Sorkuncak Köyü, Tepeli Köyü, Yazla Mah., Yeni Mah., Yeşilada Mah., Yılgıncak Köyü, Yukarıgökdere Köyü, Yuvalı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Eğirdir adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğirdir Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğirdir posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Eğirdir seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Eğirdir Posta Kodu 2023

Web sitemizde Eğirdir posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Eğirdir posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Eğirdir posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Eğirdir adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Eğirdir adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Eğirdir adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Eğirdir nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Eğirdir da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Eğirdir Mahalleleri