Tuzluca Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 76900

Posta Kodu Sorgulama

Tuzluca Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 76900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tuzluca adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tuzluca’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tuzluca Posta Kodu 76900. Tuzluca adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tuzluca Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tuzluca adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tuzluca gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tuzluca adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tuzluca posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tuzluca da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tuzluca adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tuzluca Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tuzluca Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tuzluca İlçesinde toplamda 87 tane mahalle bulunmaktadır. Tuzluca Mahalleleri (Abbasgöl Köyü, Ağabey Köyü, Akdeğirmen Köyü, Akdiz Köyü, Akoluk Köyü, Alhanlı Köyü, Aliköse Köyü, Arslanlı Köyü, Aşağı Mah., Aşağıaktaş Köyü, Aşağıçıyrıklı Köyü, Aşağıkatırlı Köyü, Aşağısutaşlı Köyü, Badıllı Köyü, Bağlan Köyü, Bahçecik Köyü, Bahçelimeydan Köyü, Beyoğlu Köyü, Bostanlı Köyü, Buruksu Köyü, Canderviş Köyü, Cumhuriyet Mah., Çıyrıklı Köyü, Çiçekli Köyü, Dipsiz Köyü, Doğanyurt Köyü, Eğrekdere Köyü, Elmalık Köyü, Gaziler Köyü, Gedikli Köyü, Göktaş Köyü, Güllüce Köyü, Güzeldere Köyü, Hadımlı Köyü, Hamurkesen Köyü, Hasankent Köyü, İnce Köyü, İncesu Köyü, Kalaça Köyü, Kamışlı Köyü, Kandilli Köyü, Karabulak Köyü, Karakoyun Köyü, Karanlık Köyü, Karataş Köyü, Kayakışlak Köyü, Kayaören Köyü, Kazkoparan Köyü, Kelekli Köyü, Kılıçlı Köyü, Kırkbulak Köyü, Kıznefer Köyü, Köprübaşı Köyü, Kula Köyü, Kuruağaç Köyü, Küçükova Köyü, Mollakamer Köyü, Nahırkıran Köyü, Orta Mah., Ortabucak Köyü, Osman Köyü, Özlü Köyü, Pirdemir Köyü, Rağbet Köyü, Sarıabdal Köyü, Sarıbulak Köyü, Soğukbulak Köyü, Söğütlü Köyü, Sürmeli Köyü, Taşuçan Köyü, Turabi Köyü, Tutak Köyü, Uğurca Köyü, Unbulak Köyü, Üçkaya Köyü, Ünlendi Köyü, Yağlı Köyü, Yassıbulak Köyü, Yaylacık Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yukarı Mah., Yukarıaktaş Köyü, Yukarıcıyrıklı Köyü, Yukarıcivanlı Köyü, Yukarıkatırlı Köyü, Yüceotak Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tuzluca adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tuzluca Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tuzluca posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tuzluca seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tuzluca Posta Kodu 2022

Web sitemizde Tuzluca posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tuzluca posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tuzluca posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tuzluca adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tuzluca adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tuzluca adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tuzluca nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tuzluca da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tuzluca Mahalleleri